Temmuz dergisinin 11. sayısı çıktı

Aylık edebiyat, sanat ve fikriyat dergisi Temmuz’un Haziran 2017 tarihli 11. sayısı çıktı.

Temmuz dergisinin 11. sayısı çıktı

Aylık edebiyat, sanat ve fikriyat dergisi Temmuz’un Haziran 2017 tarihli 11. sayısı çıktı.

Hasan Aycın’ın bir çizgisiyle açılan derginin bu sayıdaki şairleri Erdoğan Aydoğan, Mehmet Aycı, Adem Turan, Adem Yazıcı, Emre Miyasoğlu, Şadi Kocabaş, Nurettin Durman, İsmail Söylemez, M. Akif Şahin, Hayrullah Gürdağ, Tunay Özer, Vasfettin Yağız, M. Dilek Erdem, Yunus Çolakoğlu, Zehra Elarslan ve Çınar Toprak.

Kenan Yusuf, Erdoğan Aydoğan, Recep Şükrü Güngör, Eminenur İskender, Ayşe Sena Er ve Aysun Bahar Asar da Haziran sayısının öykücüleri.

Murat Koç, romancılarla ilgili yazılarına, sosyolojik roman okumalarına Kemal Tahir ile devam ediyor. Serkan Akın bir çöküş biyografisi olarak da okunabilecek Stefan Zweig yazısıyla dergide yer alıyor. Kevser Evsen, Hale Beyza, İmdat Akkoyun, Mehmet Mortaş, Muhammed Enes Kala, Nuriye Çakmak, Kemal Kurak ve Mustafa Şükrü Nazlı’nın denemeleri de derginin bu sayısında okunabilir. Şair Raşit Ulaş’ın konuk olduğu “Tek Atış” ve öykücü Remzi Şimşek’in söz aldığı “Neyin Hikâyesini Anlatıyorsun?”, derginin bu sayıdaki yeni köşelerinden. Emre Yetkin ve Hüseyin Cömert, kitap değerlendirme yazılarıyla yer alıyorlar bu sayıda.

Temmuz dergisinde bu ay, şair, öykücü, çevirmen ve akademisyen Ahmet Sarı ile bir söyleşi gerçekleştirilmiş. Hasan Harmancı’nın yaptığı söyleşi, Ahmet Sarı’nın edebî kişiliğine, akademik çabalarına ve kitaplarına dair vurgular ve ipuçları içeriyor.

Derginin son sayfasında, Necmettin Asma’nın, merhum Akif Emre ile ilgili bir çizimi yer alıyor.

 

www.temmuzdergisi.com

temmuzdergisi @ gmail.com

 

Yayın Tarihi: 06 Haziran 2017 Salı 14:02 Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 14:02
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26