Tayyarzade'yi anlattı!

30 Kasım’da Bir Nokta Edebiyat dergisindeki hikayelerinden tanıdığımız İbrahim Yarış, “Realist Halk Hikayeleri” başlıklı bir seminer verdi.

Tayyarzade'yi anlattı!

30 Kasım’da Taksim Atatürk Kitaplığı’nda ilginç bir program vardı. Bir Nokta Edebiyat dergisindeki hikayelerinden tanıdığımız İbrahim Yarış, “Realist Halk Hikayeleri” başlıklı bir seminer verdi. Genel olarak hikâye ve halk hikâyeciliğini anlatan Yarış, seminer boyunca televizyon dizilerine de göndermelerde bulundu. Dizilerin çoğunda kahramanların para kaynaklarının belirtilmemesinin önemli bir sorun olduğuna dikkat çeken Yarış, meslek ve emeğiyle para kazanmanın özendirilmemesinin özellikle gençlerde büyük travmalara yol açtığını dile getirdi.

Tayyarzade hikayesini dinleyicileri ile paylaşan Yarış’ın ironik göndermeleri izleyicileri bol bol güldürdü. Tayyarzade isimli bir gencin sabık defterdar Hüseyin Efendi ile başlayan dostluğu ve Hüseyin Efendi’nin Tayyarzade’yi ararken bir batakhaneye düşmesi  etrafında gelişen olayları anlatan hikaye dinleyiciler tarafından ilgiyle dinlendi.

Hikaye aralarında yapılan tespit ve tahliller ile seminer son buldu.

İbrahim Yarış haber verdi

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2011, 19:24
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13