Tanrıyı şehirde arayacaklar!

Dücane Cündioğlu, okurlarıyla TV Net'te buluşuyor: 'Ramazan'da Blues'!

Tanrıyı şehirde arayacaklar!

Kitapları, köşe yazıları, düşünceleri, mantık, felsefe, hikmet ve sanat gibi alanlar üzerindeki yetkin kimliği ile geniş bir okur kitlesinin dikkatle takip ettiği bir yazar olan Dücane Cündioğlu, TVNET’te yayınlanan “Ramazan’da Blues” programında, okur ve izleyicileri ile buluşuyor.Dücane Cündioğlu

Mustafa Özkaya’nın sunduğu, “Tanrıyı Şehirde Aramak” üst başlığı ile ekrana gelen programda, düşünce, sinema, resim ve hikmet üzerine derinlikli sorgulamalar yapılarak, “Blues’un rengi neden mavidir? Hüznün rengi olan Mavi, neyin sembolüdür? Resim sanatının Batı düşüncesindeki yeri ne? İnsan, Şeytan ve hakikat arasında nasıl bir bağ vardır?” sorularına cevap aranıyor. Programda ayrıca “Ramazan’da mavilere bürünmek ne anlama gelir? Yeşilin Oğlu, hangi sırrın kaynağıdır? Şehrin hüznü ile Kâbe’nin içindeki İsa arasındaki yol, insanı nereye götürür?” soruları esas alınarak, mavi, yeşil, kırmızı ve beyaz renklerinin anlam haritasına ilişkin çözümlemeler yapılıyor.

Cündioğlu ayrıca, Mikhail Vrubel, Van Gogh, Konstantin Dimitriyeviç Flavitsky, Francisco de Goya, Franz von Stuck gibi Batılı ressamların resimleri üzerinden Batı ve Doğu, caz ve blues, çöl ve şehir, şeytan ve tanrı kavramlarına yönelik tespit ve kritiklerini de paylaşacak.

“Ramazan’da Blues”, 28 Ağustos Cumartesi 23.15’te TVNET’te.

Yayın Tarihi: 27 Ağustos 2010 Cuma 18:46 Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2010, 01:47
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞAKINIM
ŞAKINIM - 12 yıl Önce

BU ADAM DA NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI. BİR ZAMAN RESİM DEDİ TE AVRUPALARI DOLAŞTI DURDU. DURDU DA NE OLDU; BİZİM RESİMDEN PEK DE ANLAMADIĞIMIZI ORTAYA ÇIKARDI. ŞİMDİ CAZ VE BLUES.. HADİ BAKALIM. BURDAN DA BİZ MÜZİKTEN ANLAMIYORUZ ÇIKARSA HİÇ ŞAŞMAM. GİTGİDE TANZİMATÇI ŞAPKASINI KAFASINA GEÇİRMEYE BAŞLADI DÜCANE. SAÇLARDA UZUN OLUNCA CAZİBESİ BİN KAT ARTIYOR. BİR DE ŞUNU HİÇ ANLAMAM; NİYE TÜM KIZLAR BU GİBİLERİ HEP TAKİP EDER. SAÇINDAN MI SAKALINDAN MI, ARTİSLİĞİNDEN Mİ?CEVABI VEREN BERİ GELSİN.

banner19

banner26