Suyun Meşk-i

10- 15 Nisan tarihleri arasında açık kalacak Suyun Meşk-i sergisinde, hocaları ile birlikte öğrencilerin sergilenecek eserlerinin toplam sayısı 80.

Suyun Meşk-i

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarında (İSMEK) 4 yıldır usta öğretici olarak çalışan Şeyda Özden’in öğrencileriyle birlikte açacağı ebru sergisinin ismi anlamlı: Suyun Meşk-i. Geçmişten günümüze elden ele, gönülden gönüle aktarılan bu sanatta meşkten bahsetmemizin sebebi biraz da suyun renklerle aşkından kaynaklanıyor olsa gerek. Ebru sanatı, suya yazı yazmakla kalmıyor, geçmiş ile günümüz arasında renklerle manevi bir köprü kuruyor adeta. Son on- on beş yıldır yoğun alaka gören geleneksel sanatların bu köprü vasıtasıyla geleceğe intikali açısından özel bir önemi var İSMEK kurslarının, usta çırak ilişkisinin günümüze uyarlanmış versiyonu da denilebilir bu yeni yapılanmalara. Suyun Meşk-i sergisinde, hocaları ile birlikte öğrencilerin sergilenecek eserlerinin toplam sayısı 80.

Sergide, Aynur Özyurt, Bahtiyar İsmail, Büşra Kaplan Muslu, Elif Şeker, Elmas Beder, Emine Öztoprak, Enes Akengin, Fatma Taşçı, Fidan İnci, Hacer Çarıkçıoğlu, Hatice Seçgül, Leman Geyik, Leyla Karaman, Medine Özhan, Merve Koç, Meryem Arıcı, Nagihan Duru, Nilüfer Doğan, Nurcan Meydan, Saadet İkiz, Salih Küçüktepe, Suna Aygün Akyol, Şenay Koçak, Tuğba Şahin, Tuğba Yıldız, Yasemin Bayram, Zeliha Hacıalioğlu’nun eserleri görülebilecek. 10 Nisan Salı günü saat 14.00’te Taksim Metro Sergi Salonu’nda açılışı gerçekleşecek sergi, 15 Nisan’a kadar görülebilecek.

 

Volkan Yahşi haber verdi

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2012, 23:25
YORUM EKLE

banner19

banner13