Suriye'nin Cinderesteki Deprem Enkazının Önünden Suriyeli STK'lar Adına Basın Açıklaması

ULFED: "Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu olarak sizleri 200'den fazla Suriyeli sivil toplum kuruluşunun imzaladığı ve Suriye'de depremden en fazla etkilenen Cinderes kentinde okunacak olan basın toplantımıza davet ediyoruz."

Suriye'nin Cinderesteki Deprem Enkazının Önünden Suriyeli STK'lar Adına Basın Açıklaması

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremler, Suriye ve Türkiye’yi derinden etkilemiştir. Devam eden iç savaşın mağdur ettiği Suriye halkı, depremle birlikte daha da mağdur olmuştur. Suriye'nin kuzeybatısındaki çeşitli yerleşim bölgelerinde yaşayan birçok Suriyeli depremle birlikte hayatını kaybetmiş ve binlerce insan da depremzede olarak mağdur olmuştur. “Asrın felaketi” olarak adlandırılan depremle birlikte Birleşmiş Milletler'in tüm yardım çalışmalarını yalnızca Esed rejimi ile koordine etme konusundaki ısrarı ve Esed rejiminin izin vermesinden sonra deprem bölgelerine yardım sağlaması, arama-kurtarma çalışmalarının gecikmesine neden olmuş, erken müdahale olmadığı için binlerce Suriyeli hayatını kaybetmiştir.
 
Suriye'deki deprem bölgelerine gönderilen yardımların geçişi için sınırları açan Suriye rejimiyle normalleşme havası taşıyacak bir şekilde teşekkür edilmesini ve rejimle uluslararası ilişki kurulma girişimlerini kınıyoruz. Mağdur durumdaki Suriyeli depremzedeleri kurtarmak için yardım çağrılarına ilk cevap veren ve Suriye'nin kuzeyindeki yıkıcı deprem felaketine ilk müdahale eden Suriyeli sivil toplum örgütleriyle doğrudan iletişim kurulması çağrısında bulunuyoruz.
 
Basın toplantısı için
Tarih ve saat: 21 Şubat Salı, saat 13:00
İletişim: Salih Akide 05360630063


Türkçe adres: Cinderes Şehri, Yalankoz-Kafr Safra Yolu, Bazar Ayrımı (Muballat Caddesi), 131. Sokak.
Arapça adres: مدينة جنديرس - طريق (يلنقوز - كفر صفرة)  -مفرق البازار (الشارع المبلط) - الزقاق رقم ١٣١
Konum: https://maps.app.goo.gl/MyUqKofnqnxo1BgZ7

YORUM EKLE

banner36