Suriye, Direniş Cephesinde mi?

Gündemdeki konuları İslami bakış açısıyla işleyen, olayları derinlemesine değerlendiren Genç Birikim dergisinin Ekim sayısı çıktı.

Suriye, Direniş Cephesinde mi?

Gündemdeki konuları İslami bakış açısıyla işleyen, olayları derinlemesine değerlendiren Genç Birikim dergisinin 2012 Ekim sayısı çıktı.

Genç Birikim dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Araştırmacı-Yazar Ali Kaçar, “Suriye, Direniş Cephesinde mi?” başlıklı yazısıyla Suriye konusu üzerine mühim tesbitlerde bulunuyor.

Derginin kadim yazarlarından Süleyman Arslantaş “Peygamber’i Anlamak ve Gerçekler!” isimli yazısında Allahın Resulüne karşı sonra zamanlarda yapılan hakaret varî söz ve davranışları; bu tahkir edici söz ve davranışlara karşı yapılan eylem ve protestoları tahlil ediyor.

Ayrıca dergide Filistin’de İslami Hareket liderlerinden Şeyh Raid Salah ile yapılan enfes bir röportaj var. Raid Salah’ın her bir sözü dikkatleri celbediyor; özellikle de Suriye ve İran konusunda...

Ubeydullah Toprak’ın seri halindeki “Şehâdetinin 46. Yılında Büyük Dâvâ Adamı: Şehid Seyyid Kutub” başlıklı yazısının üçüncüsüyle şehidi resmetmeye devam ediyor.

İsa Memişoğlu ise “İslâmi Eğitim ya da Yeni Bir Yaşam Tarzı Oluşturma Üzerine” diyerek yeni şeyler söylemenin derdini taşımakta.

Diğer güzel ve kıymetli yazı çalışmalarıyla Ekim ayında dergi yine celbe edici nitelikte.

İletişim:İlkiz Sok. No: 22 Sıhhiye/Ankara

Tel: 229 67 18-19

www.gencbirikim.net

 

Fatih Pala haber verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2012, 20:52
YORUM EKLE

banner19

banner13