Sultanahmet'te Kitap Fuarı Devam Ediyor

Bilimevi Yayınları, Türkiye Diyanet Vakfı'nın; okuyucu, yazar ve yayıncıyı buluşturmak amacıyla her yıl Ramazan ayında İstanbul ve Ankara`da düzenlediği Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’na katılıyor.

Sultanahmet'te Kitap Fuarı Devam Ediyor

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından her yıl Ankara ve İstanbul’da açılan kitap fuarları yıllardır Ramazan’a renk katar. Bu yıl Bilimevi çatısı altında yayın yapan Gökkubbe, Risale ve Görüş yayınları da ilk defa bu fuara iştirak ediyor.

Yayınevlerinin, bir toplumun kültürel değerlerini yansıtan bir vitrin olduğu bilinciyle hareket eden Bilimevi yayınları nitelikli bireyin bütüne kazandırılmasını hedefliyor. Bilimevi, akademik çalışmaların yayına hazırlandığı Gökkubbe, dini içerikli kitapların yayınlandığı Risale ve toplumsal meselelere hasredilmiş olan Görüş yayınlarıyla kültürel zenginliğimize katkıda bulunuyor. Ayrıca Bilimevi toplumda kitaba ilgiyi artırmak amacıyla pek çok kültürel faaliyet de yürütüyor.

Kitap meraklıları ayrıca Bilimevi stantlarından Kitabın Ortası, Makas, Kadın, Dış Politika ve İktisat dergilerine de ulaşabilirler.

2 Haziran Cumartesi günü saat 14.00 ile 17.00 arasında Gökkubbe Yayınlarından çıkan 2. Abdülhamit'ten Cumhuriyet’e Miras kitabının yazarı Yusuf Tekin, Bilimevi standında kitaplarını imzalayacak.

 İftar sonrasında ise, 21.00-23.00 saatleri arasında düzenlenecek imza gününde, Bilimevi Kadın dergisi genel yayın yönetmeni Kübra Sönmezışık dergi okurlarıyla hasbihal edecek.

Ayrıca İktisat dergisi genel yayın yönetmeni M. Lütfi Arslan 3 Haziran Pazar günü; Kitabın Ortası dergisi genel yayın yönetmeni Ezgi Aşık ise 10 Haziran Pazar günü 14.00-17.00 saatleri arasında Bilimevi standında dergi okurlarıyla buluşacaklar.

Bu yıl 37’ncisi düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı İstanbul’da Ayasofya meydanında, Ankara’da ise Gençlik parkı karşısındaki Melike Hatun Camii avlusunda 10 Haziran'a kadar ziyaret edilebilir.

 

Yayın Tarihi: 15 Mayıs 2018 Salı 12:06 Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 00:57
YORUM EKLE

banner19

banner36