Sultan Vahdeddin anılacak

18 Mayıs 2013 Cumartesi günü Osmanlı Devleti’nin 36. ve son padişahı Sultan Vahdeddin Han’ı anma programı düzenleniyor.

Sultan Vahdeddin anılacak

Osmanlı Devleti’nin 36. ve son padişahı Sultan Vahdettin vefâtının 87. yıldönümünde, Tarihine Sahip Çıkanlar Topluluğu’nun düzenlediği program ile anılıyor.

Programa konuşmacı olarak katılacak Başbakanlık Osmanlı Arşivleri Genel Müdürü Doç. Dr. Mustafa Budak, Sultan Vahdeddin’in hayatını ve saltanatı döneminin siyasi tüm yönlerini anlatacak. Son zamanlarda “Sultan Vahdeddin’in mezarı Türkiye’ye getirilmelidir, Fatih’in vakfı olan Ayasofya tekrar ibadete açılmalıdır” şeklindeki açıklamalarıyla kamuoyunda dikkatleri üzerine çeken Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın 4. kuşak torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ve hanedan mensuplarının yanı sıra programa birçok akademisyen, üniversite öğrencisi ve halkın yoğun katılımı beklenmektedir.

Vefâtının 87. yılında Sultan Vahdeddin Han’ı An(la)ma programı Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 14.00’te başlayacak.

Not: Katılımcılara Tarihine Sahip Çıkanlar Topluluğu bünyesinde yayımlanan “Tarihçe” dergisinin son sayısı hediye edilecek.

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 23:15
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13