Söylem çok eylem yok!

Eğitim kültür ve düşünce dergisi Vuslat, 145 sayısında okurlarının dikkatini “Salih Amel” kavramına çekmekte.

Söylem çok eylem yok!

Eğitim kültür ve düşünce dergisi Vuslat, 145 sayısında okurlarının dikkatini “Salih Amel” kavramına çekmekte. Dergi, “Salih Ameli” unutmanın toplumsal bir intihar olduğunu, bunun içinde 21. Yüzyılın ihtiyacının, “Salih Amel” işleyen bireyler olduğunun tespitinde bulunuyor.

Dosya konularında neler var?

Hüseyin Kerim Ece, “Kur’an’ın Sâlih Dedikleri” başlık yazısında eylemlerin en güzelini, en faydalısını, en sevaplısını yapanlara dikkat çekiyor.

Prof. Dr. Mehmet Soysaldı, “Asr Suresi Bağlamında Salih Amel” başlıklı ilmi makalesinde yapılan amelin sağlam bir iman ile yapılması gerektiğine vurgu yapıyor.

Yrd. Doç. Dr. Kâmil Yaşaroğlu, “Modern Çağda Unutulmaya Yüz Tutan Bir Erdem, Salih Amel Şuuru” yazısında salih amel, kulluk bilincinin derin bir şekilde yansıma bulduğu, kalıcı güzel davranışlar olduğu tespitinde bulunuyor.

Muhammed İslâmoğlu, “Ramazan Ayı Bir İnkılabdır!” makalesinde oruç tutmanın, insanın kendisini tutması hatırlatmasında bulunuyor.

Ayrıca dergide; Abdullah Dai, Ahmet Varol, Atasoy Müftüoğlu, Ramazan Kayan, Dr. Mehmet Yolcu, Prof. Dr. Adnan Demircan, Seyfulislam Çapanoğlu, Nasruddin Yasin, İbrahim Dönertaş, Süleyman Gülek ve Said Özdemir’in makaleleri bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin: 0216 622 78 22 / www.vuslatdergisi.com

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2013, 00:05
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13