Sosyolojinin teorileri konuşulacak

4 Mayıs’da Alim Arlı Türkiye'de son dönemde dolaşımda olan teorileri ve bunların birbirleriyle ilişkilerini genel hatlarıyla çizecek.

Sosyolojinin teorileri konuşulacak

Medeniyet Araştırmaları Merkezi bünyesinde gerçekleşen Türkiye'de Çağdaş Sosyolojik Yönelimler Toplantı Dizisi'nin temel amacı, teorik açıklama modellerinin bilimsel pratiğin vazgeçilmez koşulları olduğu varsayımından hareket ederek, Türkiye'de sosyoloji alanında son yıllarda etkili olmuş/etkili olmaya başlamış teorik yapıların panoramasını çıkarmak ve var olan teorilerin saha çalışmalarında nasıl kullanıldığının (ya da neden kullanılmadığının) izlerini sürmek. Toplantı dizisi, sosyolojide çağdaş akımları tasvir eden bir derlemenin ötesinde, sosyoloji alanındaki bilim insanlarının benimsedikleri teorik konumlar ve bunların Türkiye'de öne çıkma sebepleri üzerine yoğunlaşan, böylelikle Türkiye'deki sosyolojik eğilimlerin topografyasını çıkarmaya yönelen bir çalışma.

Türkiye'de Çağdaş Sosyolojik Yönelimler Toplantı Dizisi'nin ilk konuğu Pamukkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Alim Arlı olacak. 4 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de gerçekleştirilecek olan programda Arlı, Türkiye'de özellikle son dönemde dolaşımda olan teorileri ve bunların birbirleriyle ilişkilerini genel hatlarıyla çizecek bir sunum gerçekleştirecek.

Yer: Şakir Kocabaş Salonu

Adres: Adres: Vefa Cad., No: 41, Vefa/İstanbul

Meryem Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2013, 00:36
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13