'Sönmez Ocağın Beş Yılı' Trabzon'da

İstiklâl Marşı Derneği'nin tertip ettiği "Sönmez Ocağın Beş Yılı" sergisi 28 Temmuz 2012 Cumartesi günü Trabzon'da açıldı.

'Sönmez Ocağın Beş Yılı' Trabzon'da

İstiklâl Marşı Derneği'nin tertip ettiği "Sönmez Ocağın Beş Yılı" sergisi 28 Temmuz 2012 Cumartesi günü Trabzon'da açıldı. 4 Ağustos'a kadar gezilebilecek olan serginin açılışı münasebetiyle Genel Başkan Şair İsmet Özel katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı.

Genel Başkan İsmet Özel İstiklâl Marşı Derneği'nin bu sergiyi Trabzon'da herhangi bir davet üzerine değil, kasden açtığına dikkat çekerek başladığı konuşmasında İstiklâl Marşı'nın yazılmasına sebep olan şartlardan daha ağır şartların bugün yürürlükte olduğunu, İstiklâl Marşı Derneği'nin bu sebeple kurulduğunu hatırlattı. İstiklâl Marşı'nın Türkler için kâfirlerden kaçırılmış bir metin olması gibi İstiklâl Marşı Derneği'nin de Türkler için kâfirlerin talimatlarının geçersiz olduğunu ilana müteveccih bir teşkilat olduğunu söyledi. Dünyadaki küfür hâkimiyetinin bir müdahaleyle karşılaşmasını bekleyen insanların bir arada bulundukları bir dernek olarak İstiklal Marşı Derneği'nin, bu küfür hâkimiyetinden memnun ve müstefid olacak birtakım insanlarla ölümüne savaşmak için mevcut olduğunu beyan etti.

 

Rabia Önder haber verdi

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2012, 00:15
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Koşucu
Koşucu - 7 yıl Önce

İsmet buba büyüksün be!

banner19

banner13