Sönmez Ocağın Beş Yılı Sergisi açıldı

İstiklâl Marşı Derneğinin beşinci sene-i devriyesi münasebetiyle “Sönmez Ocağın Beş Yılı” adlı afiş sergisi 30 Haziran’da Kahramanmaraş’ta açıldı.

Sönmez Ocağın Beş Yılı Sergisi açıldı

İstiklâl Marşı Derneğinin beşinci sene-i devriyesi münasebetiyle daha önceden Ankara ve İstanbul’da halkın ilgisine arz edilen “Sönmez Ocağın Beş Yılı” adlı afiş sergisi 30 Haziran 2012’de Kahramanmaraş’ta açıldı. Yedi gün sürecek olan serginin açılışına iştirak eden Genel Başkan Şair İsmet Özel kısa bir konuşma da yaptı.

Türkiye’nin ilk olarak miladî 13. asırda ve son olarak İstiklâl Harbi’yle birlikte iki defa vatan haline getirildiğini hatırlatarak konuşmasına başlayan Genel Başkan İsmet Özel, Türkiye’nin üçüncü defa vatanlaştırılması imkânının bulunmadığını ifade etti. Birinci Cihan Harbi neticesinde İslâm’ın bir siyasi organizasyon ve askeri güç olarak silindiği kabul edilmiş ve görülmüşken bu vaziyete rıza göstermeyen insanların Maraş’ta bir hareket başlattıklarını söyleyen Genel Başkan İsmet Özel, bu hareketin Sakarya Meydan Muharebesi’nin bir provası olarak cereyan ettiğine işaret etti. İstiklâl Harbi’nin üç veçhesinden bahseden İsmet Özel; birincisinin Kazım Karabekir’in kumandasındaki düzenli orduyla yürütülen Kuzeydoğu sınırımızın çizildiği hareket, ikincisinin Maraş, Urfa ve Antep’te yürütülen hareket, üçüncüsünün ise Ankara ve Atina arasındaki mücadele çerçevesinde kendini gösteren hareket olduğunu izah etti.

 

Rabia Önder haber verdi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2012, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih özdemir
Fatih özdemir - 7 yıl Önce

İstiklal Marşı Derneğinin faaliyetlerini heyacanla takip ediyoruz.

mustafa celep
mustafa celep - 7 yıl Önce

kurulduğundan beri takip ediyorum, takibe değer..

banner19

banner13