'Son Bisküvi' üzerine konuşuldu

'Kitabına Göre Konuşalım' programında Ercan Ata'nın 'Son Bisküvi'si değerlendirildi.

'Son Bisküvi' üzerine konuşuldu

Yeni çıkan kitapların yazarlarıyla söyleşi ve imza günü düzenleyen Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi, bu kapsamda gerçekleştirilen ‘Kitabına Göre Konuşalım’ programında 14 Ocak Cumartesi günü yazar Ercan Ata’nın Son Bisküvi kitabı üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

Söyleşiden önce programın açılış konuşmasını yapan Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, “TYB İstanbul olarak başlattığımız bu projeyle yazarlarımızın bir araya gelmelerinden ve yeni çıkan kitaplarının değerlendirmesini bu çatı altında yapıyor olmalarından memnuniyet duyuyoruz. Yazarlarımızın yanında olduk, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Nuhan Nebi Çam, Recep Seyhan, Gülhan Tuba Çelik ve Tunay Özer’in konuşmacı olarak yer aldığı söyleşide Ata’nın öykülerinin dil, üslup ve içerik açısından değerlendirilmesi yapıldı. Tunay Özer, Ata’nın şairlik yönüne de temas ederek, Son Bisküvi’deki öykülerin şiirden de beslenen akıcı ve çarpıcı bir üslubu olduğunu söyledi. Recep Seyhan, şiirleriyle kendine has bir ses yakalayan ve çeşitli ödüller de alan Ata’nın, öykülerinde de özgünlüğünü koruduğunu ifade etti. Gülhan Tuba Çelik, eserle ilgili aldığı notları katılımcılarla paylaşarak muhteva ve biçim yönlerinden değerlendirmelerde bulundu. Nuhan Nebi Çam ise Ercan Ata’nın üslubunun ve öyküleme biçiminin edebî bir zevk sunduğunu, eserdeki öykülerin belli bir yaşanmışlığa dayandığının hissedildiğini ve Ata’nın daha çok üretmesi gerektiğini ifade etti.

Daha sonra kitabın yazılış sürecini anlatan Ata, konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür etti. Program, kitap imzasının ardından son buldu.

Yayın Tarihi: 17 Ocak 2017 Salı 11:00 Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 11:00
banner25
YORUM EKLE

banner26