Sokak Pazarı'na ilgi büyük

Özgür Açılım Platformu vicdana dokunuyor, Sokak Pazarı'na davet ediyor!

Sokak Pazarı'na ilgi büyük

 

Adalet ve özgürlük şiarı ile yaptıkları eylem ve projeleri ile dikkati çeken Özgür Açılım Platformu yine önemli br projenin altına imza atıyor. Bir grup Müslüman üniversite öğrencisinin oluşturduğu Platform, toplumun dikkatini tek yönlülükten çıkarmaya, zulmün ve haksızlığın karşısında Müslümanca bir tavır sergilemeye çalıştıklarını vurguluyor.

Yardımlarını sadece kurulumlar eli ile ileten, yoksul ile yüzyüze gelmekten çekinen bir toplumun, vicdan ve merhamet eksikliğinin kurbanı olmasının kaçınılmaz olduğunu söyleyen grup, insanlığın ortak vicdanına sesleniyor.

Kıyafetlerin eskitilemediği, düğmesi kopan pantolonların çöpe atıldığı, modası geçen kazakların dolaplarda bekletildiği bir çağda birileri hala üşüyor!

Sokak Pazarı hayır için açılıyor

Sokak Pazarı adı ile oluşturulan proje, tüketim kültürünün parçaladığı insanlığa karşı, kapitalizmin mabedlerinin her gün yenisinin dikildiği Bayrampaşa Cevatpaşa'da kağıt toplayarak geçimini sağlayan 200 aileye kıyafet yardımı yapmaya davet ediyor. Yeni veya temiz ve yıpranmamış kıyafetler 13 Şubat 2011'e kadar toplanıp, Cevatpaşa'da kurulacak Sokak Pazarı'nda ailelere ulaştırılacak. Bu projeyi gelenek haline getirip farklı semtlerdeki ailelere de ulaştırmayı amaçlayan öğrenciler destek ve yardım bekliyor. Genel iletişim bilgilerinin yanında kıyafetlerin toparlanmasını kolaylaştırmak için semt temsilcilikleri oluşturulmuş.

Fatih, Şişli-Taksim-Beyoğlu, Kağıthane, Beykoz, Maltepe, Üsküdar, Bayrampaşa- GOP, Bakırköy temsilcilikleri ile kendilerine ulaşılmasını bekleyen Platforma ulaşmak da gayet kolay. Yeter ki ulaşmayı dert edinelim.

Bir şehrin kardeş edindiği aileler sizleri bekliyor!

Platform ile irtibata geçebilmek için telefon numaraları 0542 785 20 02 /0538 626 47 83 elektronik posta adresi [email protected]

 

Fatma Ünal kardeşlik için harekete geçmeli diyerek haber verdi

24065

 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2011, 01:20
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26