Sâmiha Ayverdi Ankara’da anılıyor

Sâmiha Ayverdi’nin vefatının 25. yıldönümü münasebetiyle, Altay Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı, Ankara’da "Din, Toplum ve Hayat" başlıklı bir sempozyum düzenliyor.

Sâmiha Ayverdi Ankara’da anılıyor

Sempozyumda din, değişim ve tasavvuf ele alınacak; edebiyatçı, mütefekkir ve mutasavvıf Sâmiha Ayverdi’nin bu konulara dair görüşleri anlatılacak. Sempozyuma İlahiyat, Felsefe ve Sosyal Bilimlerin diğer alanlarından Kenan Gürsoy, Mahmud Erol Kılıç, Şaban Ali Düzgün, Hasan Kâmil Yılmaz, Süleyman Seyfi Öğün, Mustafa İsen, Ekrem Demirli, Mustafa Kara ve Mehmet Demirci konuşmacı olarak katılacaklar; Din Anlayışında Değişim, Zamanın Değişimi ve Dînî Hükümler, Din ve Sosyal Yapıda Değişim, Sâmiha Ayverdi’nin Din ve Maneviyat Anlayışı ile Değişim Olgusuna Bakışı, Dinin Tasavvufi Boyutu, Dünden Bugüne Toplumumuzda Din ve Tasavvufî Hayat, Günümüzde Tasavvufî Hayat ve Problemleri, Sâmiha Ayverdi’de Din ve Tasavvuf başlıklı bildirileri sunacak ve tartışacaklar.

Ankara Ticaret Odası Konferans Salonu’nda 14 Ekim 2018 Pazar günü sabah 10:00’da başlayacak sempozyum herkese açık olacak. Gün boyu devam edecek olan sempozyumun sonunda Şaner Erdal yönetimindeki Altay Vakfı Korosu, Samiha Ayverdi’nin bestelenmiş eserlerinden örnekler seslendirecek.

Yayın Tarihi: 10 Ekim 2018 Çarşamba 12:22 Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 23:10
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26