Sivil toplum kuruluşları masaya yatırılıyor

24 Mart’ta gerçekleşecek Sivil Toplum Kuruluşları ve Milletler Arası İlişkilerdeki Rolleri Uluslararası Sempozyumuna, Saraybosna ev sahipliği yapacak.

Sivil toplum kuruluşları masaya yatırılıyor

Sınırsız Kardeşlik ve İnsani Yardım Derneği (KİYADER), milletler arası ölçekte sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini daha katıyor. Bir sivil toplum örgütünün kamu diplomasisi aracı olarak yaptığı çalışmaların bazen devletlerin ilişkilerinden daha etkili ve hızlı olabildiği günümüze sivil toplum kuruluşlarını yeniden masaya yatırmak ve milletler arası alandaki etkilerini görmek için bir sempozyum düzenliyor. 

KİYADER'in Aralık ayında İstanbul'da yaptığı “Uluslararası Kamuoyunun Türkiye Algısı ve Geleceği” sempozyumundan sonra 24 Mart 2014 tarihinde gerçekleşecek Sivil Toplum Kuruluşları ve Milletler Arası İlişkilerdeki Rolleri Uluslararası Sempozyumuna, Saraybosna ev sahipliği yapacak. KİYADER’in İnternational University of Sarajevo ile işbirliği ile gerçekleştireceği hakemli sempozyumda tebliğler Türkçe ve İngilizce olarak sunulacak. 

Ecdad yadigarı topraklarda kardeşlik köprülerini yeniden canlandırmayı gaye edinen KİYADER, sempozyum vesilesiyle akademik çalışmaların pratik sonuçlara imkan tanıması için çalışacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 00:20

Betül Şatır

banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26