Sivaslı kitapseverler buluşuyor

Sivas Kongresi'nin 94. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen 2. Kitap Günleri başladı.

Sivaslı kitapseverler buluşuyor

4 Eylül Sivas Kültür ve Sanat şenliğinin en kapsamlı ayağını oluşturan 2. Kitap Günleri, 5 Eylül'e kadar kitapseverlere açık olacak.

Fuarın açılmasıyla 217 yayınevinin birbirinden zengin kitaplarını görmek isteyen vatandaşlar soluğu fuar alanında aldı. Birbirinden ünlü 30 yazarın imza günü ve söyleşileriyle renk katacağı Kitap fuarı 30 Ağustos - 05 Eylül 2013 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Köy okullarına bağış

Bu yıl etkinlikte bir farklılık olarak stantlara kitap kumbaraları kondu. Stantlardan kitap alan ya da fazla kitap olan vatandaşlar kumbaraya attığı kitaplarla etkinliğin sonunda imkânları az olan köylerdeki okullara kitap bağışlamış olacak.

Etkinliğe katılarak imza günü yapacak ve söyleşilerle kutlamalara renk katacak yazarların isimleri şöyle: Mustafa Armağan, Edibe Sözen, Erhan Afyoncu, Adnan Mahirogulları, Berat Demirci, Erhan Arıklı, Fatma Pekşen, Feyzullah Budak, Hasan Köni, Hayati İnanç, Kadir Üredi, Kahraman Tazeoğlu, Kemalettin Kuzucu, Mehmet Ali Bulut, Mehmet Niyazi, Meltem Caniklioğlu, Nurullah Genç, Sabiha Paktuna Keskin, Salih Şahin, Selçuk Düzgün, Şeref Boyraz, Sinan Meydan, Sinan Yağmur, Tarık Uslu, Uğur Arslan, Ümit Özdağ.

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2013, 00:08
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13