Sitemizin eski editörlerinden Asım Gültekin vefat etti

Dünyabizim sitesinin uzun yıllar editörlüğünü yapan gazeteci, yazar ve eğitimci Asım Gültekin, Yalova'daki evinde hayatını kaybetti.

Sitemizin eski editörlerinden Asım Gültekin vefat etti

Gazeteci, yazar ve aynı zamanda eğitimci olan Asım Gültekin'in, Yalova'da bulunan evinde vefat ettiği öğrenildi.

Asım Gültekin kimdir?

1975 Amasya Taşova doğumlu Asım Gültekin, kökleri Artvin ve Selanik'e uzanan bir Ahıska Türküdür. Lise öğrenimini Kartal Anadolu İHL ve Taşova İHL'de tamamladı. Kartal Anadolu İmam Hatip'te kültürel çalışmalara öncülük etti. Marmara Üniversitesi AEF Edebiyat Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu.

Beraber bulunduğu gençlere birçok dergi (50’den fazla dergi) çıkarttırdı. Yörünge, Yediiklim, Yeni Şafak, Sağduyu, Milli Gazete, Vakit gazeteleri ile Şehrengiz, Düş Çınarı, Kırklar,Gerçek Hayat, Genç dergilerinde kültür yazıları yayımlandı. İz yayıncılık bünyesinde aylık Kitap Postası dergisini 20 sayı çıkardı. Dünya Bizim web sitesi ve Cafcaf mizah dergisinin genel yayın yönetmenliğini yaptı.

Yüzlerce seminer, konferans ve toplantının düzenleyicisi ve konuğu oldu. Çeşitli liselerde edebiyat öğretmenliğini sürdürdü. 2008 yılında yılın öğretmeni seçildi.

TÜRDEB (Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği) Başkanı olan yazar, süreli ve süresiz yayınlarda yazarlık yapıyor, etimoloji dersleri, seminerleri veriyor. Sözlük ve seyahat düşkünü olan yazar, 20’den fazla ülkeye seyahat etti. 300’den fazla sözlüğü bulunuyor. Türkçede bulunmayan bir sözlüğü hazırlıyor. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yayın Tarihi: 22 Temmuz 2020 Çarşamba 21:05
YORUM EKLE

banner19

banner36