Şirin Kalem 'Çocuklar Ölmesin!' diyor

Şirin Kalem çocuk dergisi, Suriye ve Mısır’da yaşayan çocukların dramını kapağına taşıyor bu ay.

Şirin Kalem 'Çocuklar Ölmesin!' diyor

Şirin Kalem çocuk dergisi, Suriye ve Mısır’da yaşayan çocukların dramını kapağına taşıyor bu ay. “Çocuklar Ölmesin!” sloganıyla, dikkatlerimizi yaşanan katliamların üzerinden vicdanlarımıza çekiyor.

SÜEDA Basım Yayın tarafından çıkarılan Şirin Kalem çocuk dergisi, 2011 yılında yayınlanmaya başladı. Kahraman temelli dergi, insanın duygu, düşünce ve davranış boyutları üzerine inşa edilmiş durumda. Bu üç boyutta öğretim ve eğitim yapmayı hedefleyen dergi, çoklu zekâ kuramı üzerinden hareketle bütün çocuklara hitap ediyor.

Bu dergideki çocuk kahramanlar, hayatın içinden kimseler. Eksik-fazla yönleri, hata ve sevapları var. Hep kazanan değil, bazen de yenilen, üzülen çocuklar bunlar. Bu dergiden istifade eden herhangi bir çocuk, hayatta karşılaşabileceği meselelere kahramanların gözüyle tecrübe edinmiş olarak bakacak; nasıl davranması gerektiğini yaşanmış olarak hazır bulabilecek.

Kahramanlar çocuk olmakla birlikte, Müslüman ailede yetişmiş bir çocuğun davranışlarını sergiliyorlar. Giyim kuşamlarıyla, köşelerinde anlattıklarıyla iyi, güzel ve doğrunun tercümanı olmayı hedefliyorlar. Her ay ahlaklı ve erdemli bir çocuğun vasıflarıyla karşınıza çıkıyorlar. Şirin Kalem’le tanışan bir çocuk, bilgilenirken eğleniyor, öğrenirken eğitim alabiliyor.

Dergi ayrıca “Minik Kalem” ve “Namaz Kılıyorum Tablosu” isimleriyle iki ek veriyor.

Dergiye http://www.sirinkalem.com ve http://www.e-sueda.com/ adreslerinden ulaşabilirsiniz.

 

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2013, 09:16
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13