Sinemada genç ufuklar

Genç sinemacılar, sinemamızda yeni ufukları tartışacak.

Sinemada genç ufuklar

Genç sinemacılar, sinemamızda genç ufukları konuşup tartışacak.

7 Mayıs Cumartesi günü saat 17.30'da başlayacak Sanat Söyleşileri'nde Belkıs İbrahimhakkıoğlu'nun bu ayki konukları genç sinemacılar Feyza Rumeysa Altındal, Gökhan Horzum ve Hatice Dere. Bugüne kadar onlarca dizide ve sinema filminde senaristlik ve yönetmenlik yapan konuşmacılar, sinemada gençlerin yerini, gençlerin sinemaya katabileceği yeni ufukları, Türk sinemasının imkânları çerçevesinde masaya yatıracak.

Katılımın serbest olduğu söyleşide, konuklar Belkıs İbrahimhakkıoğlu'nun ve dinleyicilerin sorularını da cevaplandıracaklar.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi

Adres: Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi,

Divanyolu Cad. Hoca Rüstem Sokak No: 6

Sultanahmet / İstanbul

Tel.: 0212 527 7517-18

Faks: 0212 527 7519

Feyza Rumeysa Altındal:

1982 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Tv bölümünde okudu.

Okulla birlikte, özel bir tv kanalında, yönetmen yardımcısı olarak başladığı meslek hayatını dört yıl boyunca, okul bünyesinde ve dışında çeşitli film çalışmalarında (Kısa, orta ve uzun metraj) yönetmen yardımcılığı ve senaryo danışmanlığı yaparak sürdürdü. İzleyen üç yıl boyunca, özel bir prodüksiyon şirketinin yapımını üstlendiği haftalık ekonomi programında yönetmen ve metin yazarı olarak görev aldı. Yine bu süre zarfında çok sayıda reklam, tanıtım ve belgesel filmleri çalışmalarında aynı sıfatlarla görev aldı.

Daha sonra yine özel bir prodüksiyon şirketinin tüm yapımlarında dört yıl boyunca kurgu yönetmenliği yaptı. Şimdi, ortağı ve yöneticisi olduğu KANO film yapım şirketinde, tanıtım ve reklam filmleri ayrıca belgesel projeleri yapmaya devam ediyor.

Hâlihazırda yeni yayın döneminde izleyiciyle buluşacak olan iki TV dizisinde, Proje sorumlusu ve Senaryo Danışmanı olarak görev yapmakta.

Ayrıca; aylık ‘bir nokta’ edebiyat dergisinde 2003 yılı başından bu yana Aliye Akan müstearı ile hikâyeler yayımlıyor.

Eserleri:

Sümbülün Saçları Kısa / Hikaye Kitabı /Aliye Akan / 2007 Şubat / İstanbul Yayınları

Birimiz Ölene Kadar / Hikaye Kitabı / Aliye Akan / 2009 Mart / İstanbul Yayınları

Gözyaşı / 2001 / Kısa Film / Drama / Yönetmen-Senarist

Öteki / 2002 / Kısa Film / Drama / Yönetmen- Senarist

Sahilin Sırlısı Yeni Camii Hünkar Kasrı /2010 / Belgesel / Yönetmen-Senarist

Şenlikname / 2010 / Sinema / Proje Koordinatörü

Gökhan Horzum:

1975'te Karaman'da doğdu. Marmara Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. İkinci Bahar dizisinde senaryo asistanlığı yaparak mesleğe girdi. Daha sonra Yeter Anne, Bir İstanbul Masalı, Yağmur Zamanı, Fırtına, Bebeğim gibi dizilerin senaristliğini yaptı. Son dört yıldır da Kavak Yelleri'nin senaryo grubunda yer almakta.

Hatice Dere:

1981 Bolu doğumlu. Galatasaray Üniversitesi’nde okudu. Pars-Kiraz Operasyonu, Ulak, Kavak Yelleri, Pars Narkoterör, Doludizgin Yıllar ve Eşrefpaşalılar film ve dizilerinde yardımcı yönetmenlik yaptı. Son olarak Şenlikname filminde genel koordianör olarak görev aldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2011, 15:00
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26