Sinema sezonu açıldı

Pursaklar Belediyesi Tebessüm Sineması yeni dönem için perdelerini açtı. Yeni dönemin ilk izleyicileri ise öğrenciler oldu.

Sinema sezonu açıldı

Pursaklar Belediyesi Tebessüm Sinemayeni dönem için perdelerini açtı. Yeni dönemin ilk izleyicileri ise öğrenciler oldu.

Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yürütülen sinema hizmeti halkın yoğun ilgisini görüyor. Yeni dönem için perdelerini açan Tebessüm Sinemasında "Kuzular Kurtlara Karşı" ve "Kocan Kadar Konuş" filmleri gösterime girdi. 100 kişi kapasiteli sinema salonunda Pursaklar halkına ev sahipliği yapan Tebessüm Sineması, çocuklara, gençlere ve yetişkinlere hitap eden filmleri izleyici ile buluşturuyor. Seanslar halinde gösterime giren filmlerden Kuzular Kurtlara Karşı; çok uzaklarda, sihirli bir dünyada bir koyun sürüsü kendi halinde yaşayıp gitmektedir ancak doğayla barış içinde yaşadıkları güzel köylerindeki mutlu yaşamları yakınlardaki bir vadiye inen kurt sürüsüyle bir anda bozulur. Koyunlar yeni komşularıyla nasıl geçinebileceklerini kara kara düşünürken, kurtlar da ihtiyarlamış liderlerinin yerine yeni bir lider arayışındadır. Sürünün en sevilen ama en şapşal kurdu Gri, liderliğe aday olur. Herkese, özellikle nişanlısı Bianca'ya iyi bir lider olabileceğin ispat etmek ister. Ama bu sırada başına büyük bir talihsizlik gelir ve yanlışlıkla içtiği sihirli iksir yüzünden bir koça dönüşmesini konu alıyor.

Gösterimdeki filmlerden, Kocan Kadar Konuş ise Efsun karakterindeki kadının hikayesini ele alıyor. Efsun üzerinden, bu coğrafyada yaşayan kadınların, daha küçük yaşlarda koca bulmaya programlandıklarını ileri süren yapım 30 yaşına gelmiş olan Efsun'un hayatının kalan kısmını birlikte geçirmeyi hedeflediği gerçek aşkı, sevgiyi, dürüstlüğü arayışını anlatırken, akranı olan kadınlar gibi erkekleri yönlendiremeyen genç kadının imdadına, kadınlığın kitabını yazmış İzmirli ailesi yetişir. Kendisini güvenilir Türk kadınlarına emanet eden Efsun erkeklerin tüm zaaflarını öğrendikten sonra ise karşısına yıllardır unutamadığı lise aşkı Sinan çıkar. Şebnem Burcuoğlu'nun aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan öykü, çevresindeki her kadın hızla evlilik hazırlığına girişip gelinlik giyme hayalleri kurarken; hayatına girmesini istediği doğru adamı bir türlü bulamayan bir kadının, Efsun'un hikayesini anlatıyor. Başrollerde Ezgi Mola ve Murat Yıldırım'ın olduğu filmin yönetmenliğini ise Kıvanç Baruönü üstleniyor. 

Yayın Tarihi: 30 Ağustos 2019 Cuma 21:00
banner25
YORUM EKLE

banner26