Şimdi Medya-Sanat zamanı

Türkiye’nin yeni bir sese, yeni bir soluğa ihtiyaç var. Yerli medya-sanat dilini oluşturacak ve bunu gelecek kuşaklara taşıyacak yeni bir merkez kuruluyor.

Şimdi Medya-Sanat zamanı

Türkiye eski alışkanlıklarını terk ediyor. Bunun yerine tarihten, medeniyetten ve bu toprakların dokusundan rengini alan yeni bir dünya kuruluyor. Halka yukarıdan bakan, kendi oyunu çobanın, işçinin, memurun oyundan kıymetli gören, onları bidon kafa, göbeğini kaşıyan adamlar olarak niteleyen sanatın ve sanatçının, yaşadığı toplumu temsil etmediği artık gün gibi ortadadır.

Kendi toplumuna yabancı, başkasının diliyle konuşan televizyoncunun, habercinin, sanatçının, tiyatrocunun, sinemacının, müzisyenin yerini doğaldır ki halkın içinden çıkan ve halkının diliyle konuşan yeni yüzler alacak.

Yeni bir sese, yeni bir soluğa ihtiyaç var. Türkiye’nin yerli medya-sanat dilini oluşturacak ve bunu gelecek kuşaklara taşıyacak yeni bir merkez kuruluyor. İstanbul işte bu yapının yani Medya Sanat Merkezi’nin ev sahipliğini yapmaya hazırlanıyor.

Başkanlığını sektörün içinden bir isim olan Ümit Sönmez’in yaptığı Medya Sanat Merkezi, geleceğin habercilerini, sinemacılarını, tiyatrocularını, müzisyenlerini, belgeselcilerini yetiştirmek için kolları sıvadı. Alanında uzman isimlerin yetiştireceği katılımcı öğrencilere, kendi alanları üzerinde çalışma imkanları sunmak da Medya-Sanat’ın hedefleri arasında.

Medya Sanat Merkezi’nde faaliyetlerinde yerinizi almak için, CV’nizi ve çalışma yapmak istediğiniz alanla ilgili hedeflerinizi bilgi@medyasanat.org adresine göndermeniz yeterli.

 

Cansu Çınar haber verdi

Yayın Tarihi: 25 Haziran 2013 Salı 22:32 Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2013, 22:32
banner25
YORUM EKLE

banner26