Sihirbaz Oz bu sefer işitme engelli çocuklar için sahnelendi

L. Frank Baum’un unutulmaz çocuk klasiği Sihirbaz Oz, Samsung çalışanları tarafından işitme engelli çocukların eğitimlerine destek olmak için yeniden uyarlandı.

Sihirbaz Oz bu sefer işitme engelli çocuklar için sahnelendi

Beşiktaş Kültür Merkezi’nde 28 Nisan Pazar günü saat 19:00’da gerçekleşen Sihirbaz Oz tiyatro oyununun tüm gelirleri Çocuk Eğitim Derneği’ne bağışlandı. İstanbul Devlet Operası Sanatçısı ve Dublaj Sanatçısı Özlem Abacı ve İstanbul Devlet Operası Rejisörü Esra Tütüncü tarafından uyarlanan oyun, izleyenleri Sihirbaz Oz’un masalsı dünyasında macera dolu bir gezintiye çıkardı.

Samsung Electronics Türkiye, 0-5 yaş aralığındaki işitme engelli çocukların okul öncesi eğitimlerini desteklemek adına Çocuk Eğitim Derneği (ÇED) ile yeni bir proje hayata geçirdi. Samsung çalışanlarının L. Frank Baum’un unutulmaz çocuk klasiği Sihirbaz Oz’u yeniden uyarladığı çocuk oyunu, 28 Nisan tarihinde iki oyun olarak BKM’de sahnelendi. Samsung Electronics Türkiye 11 gönüllüsü ve 8 işitme engelli öğrenci oyun esnasında birlikte dans edip, şarkı söylediler.

Proje ile, işitme engelli çocukların erken çocukluk ve okul öncesi dönemde akranlarıyla paralel bir gelişim göstermeleri için eğitimlerine destek sağlanması ve farkındalık yaratılması hedefleniyor.

YORUM EKLE

banner36