Şiar'ın 4. sayısı çıktı

Şiar dergisinin 4. sayısı çıktı

Şiar'ın 4. sayısı çıktı

Üç ayda bir çıkan Şiar dergisinin Ocak 2016 tarihli 4. sayısı çıktı.

Dergi Prof.Dr. Hüseyin Hatemi'nin "Oyuncaklarım” şiiri ile açılıyor. Ardından Rabia Gelincik’in "İbrahim'in Kalbi" şiiri yer alıyor. Betül Kayalı, Ali Zafer Nakkaşzade, Oğuzhan Yarışçı, İbrahim Buğra Uyanık, Abdülsamet Cinli, Ali Can Fidan, Ahmed Zahid Çayır, Ahmet Bahadır Sarıkaya, Mahmut Düzen, İrfan İncioğlu, Rukiye Reçber, Hakan İlhan Kurt ve Serap Kadıoğlu şiirleriyle dergide yer alan diğer isimler...

Berat Demirci "Koyun ve Bit" başlıklı yazısıyla dergide yer alan bir diğer isim. Celal Fedai, dergide şiirin ve şairin 'ne'liğiyle ilgili yazmış. Derginin yayın yönetmeni Serap Kadıoğlu "Hasbihal" köşesinde İbrahim Sadri ile söyleşi yapmış. "Mutasavvıf Şairler" köşesinde Yusuf Yasir, Feridüddin Attar Hz.nin hayatını kaleme almış.

Mümin Munis, Hz. Yusuf ve Hz. Züleyha kıssasını Kur'an ve hadisler ışığında anlatacağı hikâyesinin giriş yazısıyla Şiar okuyucularına "Merhaba!" diyor. Hüseyin Kaya "Zamanın Kıyısında Bir Mekân" başlıklı deneme yazısıyla Aliağa Camii'ni başka bir gözden okuyucuya aktarıyor. Su Kadıoğlu, bu sayıda İtalya'nın başkenti ve Batı medeniyetlerinin merkezi olan Roma şehrini yazıyor. Aliya İzzetbegoviç'i Tuba Batmaz anlatıyor.

Dergi, bu sayının arka kapağında Feridüddin Attar Hz.nin Pendnâme'sinden mısralar yer alıyor.

Yayın Tarihi: 06 Ocak 2016 Çarşamba 11:34 Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2016, 11:34
banner25
YORUM EKLE

banner26