banner17

Seyyide'nin 39. sayısı çıktı

Seyyide dergisi, Mayıs-Haziran 2015 tarihli 39. sayısıyla yayın hayatında 7. yılını sürdürüyor.

Seyyide'nin 39. sayısı çıktı

Kendi alanında tüm kadrosu hanımlardan oluşan “ilk” dergi olan Seyyide, Mayıs-Haziran 2015 tarihli 39. sayısıyla yayın hayatında 7. yılını sürdürüyor. Yayın yönetmenliğini Sare Tamgüney Ziyansız’ın yaptığı Seyyide’nin bu sayısının kapak konusu olan “Fetih Ruhu” Melek Engin Aktemur’un gönlünden kalemine akıyor.

Derginin sayfaları Şefika Belmen’in kaleminden Esmâ-ül Hüsna ile başlıyor. Kübra Yalabık “Ümmü Şerîk (r.a.)”, Kadriye Aktuğ “Abdullah B. Mes’ud (r.a.)- II” ile okuyucuyu Asr-ı Saadet’e götürüyor. Fatma Toksoy “Şeyh Şerafeddin Zeynelâbidin Hazretleri (k.s.)”, Büşra Nur Baykal “Beddua” başlıklı yazılarıyla dergide yer alıyor. Bizlere bebek mamalarının ne olduğunu Yrd. Doç. Dr. Hüsniye İmamoğlu; “Çocuk ve Televizyon” ilişkisini Dr. Fatma Özgüç Çömlek aktarıyor. “Eğitim Şart Ama Neyin Eğitimi?” Necla Ceyhan’ın; “Kendinin Farkına Var” Betül Özgür’ün kaleminden okura ulaşıyor.

Yrd. Doç. Dr. Emel İştar “Zekât”tan bahsederken; biyolog Merve Dadanlar “Çilek”in önemini, veteriner Arzu Sarıtaş bir nebze tefekkür için “Koala”yı anlatıyor. M. Hilal Yazıcı Uçar’ın kaleme aldığı ihtida yazı dizisi bu sayıda “Heather”ın hikâyesiyle sürüyor. Psikolog Esra Nur Gencal, “Aile İçi İletişim Neden Önemlidir?” diye soruyor. Kadriye Aktuğ “Abdülkâdir-i Geylani’den Esintiler” sunmaya devam ederken, Fatma Toksoy Mesnevi’den köşesinde “Namaz”a vurgu yapıyor.

Bu sayının röportajını Fatma Toksoy, dünyaca ünlü mücellid İslâm Seçen ile yapıyor. Yrd.Doç.Dr. Fatımatüz Zehra Kamacı kadın ve estetiğin Peygamber devri örneklerini yansıtıyor. Nevin Meriç Efendimiz’e (s.a.v.) sevgisini anlatırken; Hatice Gizem Özgül “Kulu Muhammed’i Bekliyor Rabbisi” yazısıyla gönüllere akıyor. Ayla Abak’ın mensur şiiri ile mektubu derginin sayfalarını süslerken; Adalet Atmaca dünya yolculuğunun sonuna gelmeden yapmamız gerekenleri bizlere hatırlatıyor.

Çocuklar, Kadriye Bayraktar’ın “Çölde Açan Gül” hikâyesini okuduktan sonra Aslıhan Toksoy’un faaliyet bahçesinde yaklaşan Ramazan-ı Şerif münasebetiyle iftar duasını öğreniyor. Fatma Toksoy’un hazırladığı bulmaca-öğrenmece ile bilgilerimizi tazeleyip öğrenirken, Güzin Osmancık soframızın baş köşesine “Portakallı Kereviz”i oturtuyor.

Miniklerin Aslıhan Toksoy’un Faaliyet Bahçesinde yaptığı etkinliklerle olan fotoğraflarının 39. sayıdan itibaren yayınlanacağı duyurulmuştu. Bu sayıda faaliyet bahçesinin fotoğraflarına Zümra Aysıma Baykuş ve Hilal Yılmaz’ın fotoğraflarıyla başlanmış. Siz de minik sultanınızın faaliyetleri ile bu sayfada yer almasını istiyorsanız fotoğrafı ad, soyad, yaş ve bulunduğu şehir bilgisiyle birlikte seyyidedergisi@hotmail.com adresine göndermeniz yeterli!

Seyyide’nin 9. sayısıyla ikinci yılını sürdüren gencecik eki Genç Seyyide Zeynep-Şefika Belmen’in hazırladığı haberlerle başlıyor. Hilal Gülgönül Kur’an eğitiminden bahsederken; Kadriye Bayraktar Asr-ı Saadet’ten haberleri bizlere sunuyor. Kübra Nur Bayramoğlu boş vakti; Ünzile Sarı vakit hırsızı “sanal alem”i konu ediniyor. Ayla Abak’ın “Mesnevi Rüzgârı” edebî bir hava estirirken; Özlem Çelik “Ramazan Geliyor Adım Adım!” diyor. Murat Ziyansız’ın “Mavi Marmara’da” adlı şiirinin de Osmanlıcasıyla birlikte yer aldığı dopdolu ek Zeynep-Şefika Belmen’in hazırladığı ödüllü test ile bitiyor. Ayrıca Genç Seyyide’deki ödüllü testin doğru cevaplarını info@seyyidedergisi.com adresine gönderen ilk iki kişiye 1 yıllık Seyyide Dergisi ve Genç Seyyide hediye.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 11:46
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20