Seyyide dergisinin 52. sayısı çıktı

Seyyide dergisinin 52. sayısı çıktı.

Seyyide dergisinin 52. sayısı çıktı

Seyyide dergisinin 52. sayısı çıktı.

Yayın yönetmenliğini Sare Tamgüney Ziyansız’ın yaptığı Seyyide’nin bu sayısı “Mevlid Kandili”, “Vefatının 26.yılında Sultan Baba’yı Rahmetle Anıyoruz” ve “Yılbaşı” dosyalarından oluşuyor.

Derginin sayfaları Sibel Eraslan’ın “Ve Aleyküm Selam Diyebilmek Birbirimize” yazısıyla açılıyor. Yrd.Doç.Dr. Reyhan Çorak’ın “Ol Sadefden Doğdu Ol Dürdanesi” ve Ünzile Sarı’nın “En Güzel Ahlakın Temsilcisi” yazıalrı “Mevlid” dosyasında yerini alıyor.

Sare Tamgüney Ziyansız, “Ahiret Sultanlarından Bir Sultan Mürşid-i Kamil İhsan Tamgüney Sultan Baba”; Adalet Atmaca, “Benim Şahım Güle Benzer” başlıklı yazılarıyla Sultan Baba’yı rahmetle anıyor.

Yılbaşı dosyasında “Ülkemizde Miladi Yılbaşı Kutlamalarının Tarihi Süreci”ni Nevin Meriç anlatıyor. Fatma Toksoy “Eğlenmeyen Kalmasın”da yılbaşı kutlamalarının memlekete nasıl yayıldığı sorusuna cevap veriyor. Büşra Kartal “Lütfen Çamları Katletmeyelim” diye seslenirken; Hilal Gülgönül “Kim Bir Kavme Benzemeye Özenirse, O Onlardandır”, Büşra Nur Yeter “Hubb-u Fillah Buğz-u Fillah Bağlamında Yılbaşı Kutlamaları” başlıklı yazılarıyla ile okura ulaşıyor.

Kadriye Aktuğ “Dihye b.Halife” ve Kübra Yalabık “Rubeyyi’ binti Muavviz” yazılarıyla okuru Asr-ı Saadet’e götürüyor. Fatma Toksoy’un “Silahsız Bir Haçlı Seferi Kudüs’teki Yabancı Okullar II”, Melek H.Yazıcı Uçar’ın “Batıda Müslüman Kadın Algısı III”, Esma Betül Acar’ın “Ortağız Bir Namusa, Yaslanmışız Sırt Sırta”, Hatice Kübra Tongar’ın “Niyet Ettim Helal Annelik Yapmaya”, Yrd.Doç.Dr. Emel Işıklı’nın “Çocuk İşçiliği”, Ayla Abak’ın “Umre Günlüğünden Notlar”, Nejla Ceyhan’ın “Bu Yazının Gayesi Ne?” ve Feyza Başgöze’nin “Bülbül” başlıklı yazılarının yanısıra, Kadriye Bayraktar’ın “Çölde Açan Gül” hikâyesi ve Aslıhan Toksoy’un faaliyet bahçesi de derginin bu sayısında yer verilen diğer yazı ve içerikler… Gimdes’in bu sayıdaki tarifi ise “Tatlı ve Pastalarınız İçin Mor-Mavi Gıda Boyası”.

 

YORUM EKLE