Şeyh Muhammed El- Haznevi yad ediliyor

Haznevi yolunun büyük mürşidi, Şeyh Muhammed el-Haznevi Hazretleri 20 Ekim Cumartesi günü Adana’da yad edilecek.

Şeyh Muhammed El- Haznevi yad ediliyor

Haznevi yolunun büyük mürşidi,  Şeyh Muhammed el-Haznevi Hazretleri bağlıları ve sevenleri tarafından vefatının yedinci senesinde Adana’da yad ediliyor.

Şeyh İzzeddin Hazretlerinin 31 Temmuz 1992’de vefatından sonra, altın silsilenin halkasını oluşturan Şeyh Muhammed el-Haznevi Hazretleri, bu manevî vazifeyi 22 Ekim 2005’teki ahiret yolculuğuna kadar devam ettirmiştir. Ramazan’da gittiği umre ziyareti esnasında Medine yakınlarında geçirdiği elim bir trafik kazasının ardından ailesine, müridlerine veda ederek ahirete göç eden, el-Haznevi, binlerce sevenini gözyaşlarına boğdu. Şeyh Muhammed Muta’ el-Haznevi’nin “Ey önden gidenler! Kalbim bugün yaralı/ Yanaklarımdan süzülüyor gözümün yaşları” diye başlayan yakarış mısraları bu hüzünlü veda edişin hüznü ve tesiriyle yazılmıştır.

Şeyh Hazretlerinin vefatının ardından sevenleri, ona olan özlemlerini dindirmek, gönüllerindeki sevgiyi tazelemek için yad programları tertip etmektedirler. Bu anma toplantılarına, Suriye’den, Lübnan’dan ve ülkemizin dört bir yanından onbinlerce seveni iştirak etmektedir.

Bu yıl, vefatının yedinci sene-i devriyesi münasebetiyle Adana’da, Şeyh Muhammed Muta’ el-Haznevi’nin himayesinde gerçekleşecek yad programına onbinlerce seveninin iştiraki bekleniyor.

Yad programı, Adana’da 20 Ekim Cumartesi günü, saat 16.00’da Mimar Sinan Kültür Merkezinde yapılacak.

Programda, Şeyh Muhammed Muta’ el-Haznevi gelenlere hitap edecek. Şeyh Muhammed Muta’ el-Haznevi Arapça olarak konuşmasını yaparken, Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hocalarından Yrd. Doç. Dr. M. Cüneyt Gökçe de konuşmayı Türkçeye tercüme edecek.

 

Faruk Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2012, 21:50
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
EYYUP ORHAN
EYYUP ORHAN - 6 yıl Önce

BİZ MÜRİDLERİN SENDEN RAZIYDIK ACABA SENİ RAZI ETTİRE BİLDİKMİ EY ŞEYHİM RABBİM İNŞAALLAH AHİRETTE TEKRAR BULUŞMAMIZI NASİP ETSİN OKUYUCULARDAN RİCAM 3 İHLAS 1 FATİHA RUHLARINA OKUSUNLAR ALLAH RAZI OLSUN

banner19

banner13