Şeref Akbaba'nın şiir kitabı

Ay Vakti dergisinin yönetmeni Şeref Akbaba'nın "Ay Olun İnsanlar" şiir kitabı Ay Vakti Kitaplığından çıktı.

Şeref Akbaba'nın şiir kitabı

Ay Vakti dergisinin yönetmeni Şeref Akbaba'nın "Ay Olun İnsanlar" şiir kitabı Ay Vakti Kitaplığından çıktı.

Kitapta Akbaba'nın insanı merkeze alan şiirlerini, hayata karşı bozmadığı esas duruşunu, farklı imgelerle yüreğinden kopan şiirlerini buluyorum ben.

Ay Olun İnsanlar’da gecenin büyüsü farklıdır. İnsan gece olunca, gündüzün telaşından göremediği sırlarla, işitemediği müzikal seslerle ve hissedemediği duygularla karşılaşır. Gece, Ay olmaktır bir bakıma, Ay gibi parlamaktır. Ay olmanın tınısında, ruhunuzla buluştuğunuz anları cümlelere dökmek gelir içinizden. Her sözcük sanki ay ışığından gelen bir yansıma gibi sıralanır. Gece Ay olmanın tadına varıyor şair, dizelerinde de bizi ay olmaya çağırıyor.

Ay Olun İnsanlar kitabıyla Ay olmanın, ay gibi parlamanın, hayatı keşfedebilmenin, kendinizle ve yüreğinizle bütünleşirken duyguların üst düzeye çıktığı, hafiften mırıldandığınız bir şarkının ezgisiyle esrik anların parçası olmanın düşüncesiyle yoğruluyorsunuz. Ay ışığı ruhunuzdaki okyanusa sarılıp ona ışıklarıyla serenat yaparken yakamozlarda dansa başlıyor. Ay Olmak, yakamozların da ilahî koroya katılmasını sağlıyor.

Yakamozla birlikte hakikatin kapısında durabilmek... Siyah dalgalardaki pırıltılar, bir gelinin siyah saçlarından dökülen simler gibi uzanırken geceye, gelin gibi beyaz olmanın hissini Ay gibi beyaz olmanın hissiyle yaşamak! Ay ışığının, denizin, gecenin, Ay Vakti'nde okunan İkindi ezanlarının, yazmanın, okumanın, anlam dünyasında keşfetmenin gizeminde buluşan nice yürekleriz. Yaratanın o eşsiz güzelliğinde buluşan gözleriz, seyrederken dalıp gittiğimiz anların şahitleriyiz. Hayatımızdaki güzellikleri fark edebilmemiz, parıltılı anlara şâhit olabilmemiz için hepimizi Ay olmaya çağırıyor Şeref Akbaba.

İsteme Adresi: Adres: Selami Ali Efendi Cad. No: 27/5 Üsküdar İSTANBUL
E-Posta: ayvakti@ayvakti.net Tel: (216) 341 11 66   -    0532 472 63 42

 

Faik Öcal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2012, 00:50
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13