SEKA'da artık müzik var

SEKA Tarihi Türk Musikisi topluluğu her hafta cumartesi günleri düzenli olarak gerçekleştirmeye devam edeceği çalışmalarına başladı.

SEKA'da artık müzik var

Büyükşehir ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından ortaklaşa kurulan SEKA Tarihi Türk Musikisi topluluğu çalışmalarına başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi ile kültürel etkinliklerin birlikte yürütüldüğü SEKA'da, Seka Tarihi Türk Musikisi Topluluğu vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Seka Tarihi Türk Musikisi Topluluğu’nda usûl, solfej, nota ve nazariyat eğitimleri veriliyor. Topluluk, çalışmalarını Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesinin SEKA’daki Sanat Edebiyat ve Kültür Akademisinde yürütüyor. Popüler kültürün hayatımızı âdeta esir aldığı bir dönemde kurulan topluluk büyük bestekârların eserlerini genç nesillerle ile buluşturdu.

Her cumartesi dört etkinlik gerçekleştiriliyor

Seka Tarihi Türk Musikisi Topluluğu, çalışmalarını her hafta cumartesi günü düzenli olarak gerçekleştirmeye devam edecek. Çalışmalar SEKA'da (Sanat Edebiyat ve Kültür Akademisi) 12.30-16.30 arasında gerçekleştirilecek. Akademide musiki eğitiminin yanı sıra çeşitli konularda söyleşiler de düzenlenecek.

Her Cumartesi Dr. Ali Vasfi Kurt, “Tasavvuf Edebiyatı Tarihine Felsefece Bakış” konulu söyleşi saat 13.00’de başlayacak. Türk edebiyatının "edeb" ile başlamasını sağlayan Ahmet Yesevî ve Yunus Emre'den Niyâzi Mısrî'ye kadar öne çıkan şiirlerin felsefe harmanından geçirildiği söyleşinin dinleyicilerinde bir felsefe birikiminin oluşması hedefleniyor. M. Sait Karaçorlu tarafından verilen Eski Türkçe (Osmanlıca) okumaları da yine SEKA'da 15.00-17.00 arasında gerçekleştirilecek.

ADRES : Kozluk Mah. Mehmet Ali Kağıtçı Sok. No:71 (Seka Kültür Evleri)

TEL : +90 262 270 01 00

E-POSTA : dedkocaeli@gmail.com

 

Volkan Yahşi haber verdi

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2012, 00:04
YORUM EKLE

banner19

banner13