Şehir dışından da konukları var!

TYB Bursa Şubesi yeni dönem faaliyetlerine başladı.

Şehir dışından da konukları var!

TYB Bursa Şubesi’nin 2010-2011 dönemi seminer, konferans ve kurs faaliyetleri başladı. Aylık olarak planlanan programlarda bu yıl her Çarşamba dönüşümlü olarak İsmail Hakkı Bursevi Divanı ve Niyazı Mısri Divanı okunacak. Alanlarında önemli çalışmalarıyla tanınan iki değerli ismin (Prof. Dr. Mustafa Kara ve Prof. Dr. Bilal Kemikli) vereceği seminerlere katılan dinleyicilere dönem sonunda seminer katılım belgesi verilecek. Her hafta Cumartesi günleri ise muhtelif konu ve konuklarla konferanslar düzenlenecek. Konferansların konukları ise Batı Düşüncesi Tarihi üzerine aylık olarak sunum yapacak olan Yrd. Doç. Kasım Küçükalp, İslam Düşünce Tarihi üzerine sunum yapacak olan Prof. Dr. Süleyman Uludağ, Tarih ve Miras üzerine birikimlerini paylaşacak olan Safiyyuddin Erhan ve farklı konularıyla il dışından gelecek olan konuşmacılar olacak. Şehir dışından konuşmacı olarak Ekim ayında Fatma Karabıyık Barbarasoğlu, “Cumhuriyetin Dindar Kadınları” başlığıyla dinleyicileriyle buluşacak. İleriki aylarda il dışından gelecek misafirlerin birkaçı ise şöyle; Mehmet Altan, Prof. Dr. İsmail Kara, Uğur Derman, Ümit Meriç, Hüsrev Hatemi, M. Akif Aydın , Ahmet Ertürk...

TYB Bursa Şubesi, bu etkinliklerinin yanı sıra Farsça, Osmanlıca, Ebru, Hat, Ney, Filografi gibi kurslarla Seyyid Usul Kültür Merkezini alternatif bir merkez haline getirmenin gayretini sürdürüyor. Akademik seviyede verilecek olan Osmanlıca Kursları Matbu ve El yazması olarak iki grup halinde planlanıyor. Kurslara katılım ücretsiz olup kurs başvuru formları Seyyid Usul Kültür Merkezinden temin edilebilecek.

TYB BURSA ŞUBESİ EKİM AYI PROGRAMI

06 EKİM ÇARŞAMBA 19.30- Prof.Dr.Mustafa KARA/Bursevi Divanı Okumaları

09 EKİM CUMARTESİ 19.30- Dr.Sefer ÖZDEMİR/Hasbihal

13 EKİM ÇARŞAMBA 19.30- Prof.Dr.Bilal KEMİKLİ/Niyazı Mısri Divanı Okumaları

16 EKİM CUMARTESİ 19.30- Yrd.Doç.Kasım KÜÇÜKALP/ Batı Düşüncesi Seminerleri

20 EKİM ÇARŞAMBA 19.30- Prof.Dr.Mustafa KARA/Bursevi Divanı Okumaları

23 EKİM CUMARTESİ 16.00- Fatma K.BARBARASOĞLU/Cumhuriyetin Dindar Kadınları

27 EKİM ÇARŞAMBA 19.30- Prof.Dr.Bilal KEMİKLİ/Niyazı Mısri Divanı Okumaları

30 EKİM CUMARTESİ 19.30-Prof.Dr.Süleyman ULUDAĞ/Muhabbet Meclisi

TYB Bursa Şubesi

Seyyid Usul Kültür Merkezi

Altıparmak Burç Pasajı Arkası Osmangazi/BURSA

www.tybbursa.org

Tel:224 2207837

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2010, 12:04
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet ardıç
mehmet ardıç - 10 yıl Önce

geçen çarşamba Prof.Dr.Mustafa Kara Hocanın seminerinde oturmaya yer bulamadım ve keyif aldım bu durumdan. Nicedir dolu salonları özler olduk. Bursa TYB'ye bu dolu dolu ve kaliteli programlara vesile oldukları için teşekkür ediyorum. Şifai şerif dersleri de başlayacak mı acaba? Daha önce yapılıyordu?

banner19

banner13

banner26