Savaşın Mağduru Suriyeli Sanatçılar Resim Sergisi

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi'nde 17-23 Mart tarihleri arasında Savaşın Mağduru Suriyeli Sanatçılar resim sergisi gerçekleştirildi.

Savaşın Mağduru Suriyeli Sanatçılar Resim Sergisi

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi'nde 17-23 Mart tarihleri arasında Savaşın Mağduru Suriyeli Sanatçılar resim sergisi gerçekleştirildi. Serginin açılışında konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türkiye - Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan, mücadelenin sadece ateşli silahlarla verilen bir şey olmadığını ifade ederek, "Bir mücadelenin fikirsel, düşünsel, entelektüel, kültürel, sanatsal kolları, ayakları, dayanakları yoksa o mücadele eksiktir. Suriye'de mücadele eden kardeşlerimiz bu mücadelenin hikâyesini, romanını, şiirini, resmini, filmini, sinemasını oluşturamadığı sürece savaşı kazanmak mümkün değildir." dedi. 

TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, "Bu sergi bir anlamda Türkiye'deki misafir Suriyeli kardeşlerimizin insan zenginliğini, birikimini, kıymetini de ortaya koymak amacıyla düzenlenmiş bulunmakta. Sanat, siyasetin dönemsel ayrıştırıcılığına rağmen daima birleştirici bir rol oynamıştır." diye konuştu.

Sergide satılan resimlerin gelirinin yarısının savaşta yetim kalan çocukların yararına harcanacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2018, 13:02
banner12
YORUM EKLE

banner19