Şarjını nerede tükettin?

Panorama dergisi uzun bir aradan sonra yeni bir sayıyla okurlarıyla buluşuyor.

Şarjını nerede tükettin?

Panorama dergisi, samimi ve dertli tıbbiyelilerin çıkardığı öğrenci yapımı bir dergi. “Tıp” ve “öğrenci” eksenindeki muhtevasıyla, sınavlardan arta kalan zamanda çıkan dergi, şimdilerde 7 tıp fakültesinde dağıtılıyor. Doktorundan hemşiresine, güvenliğinden hastabakıcısına kadar tıp camiasının her grubu tarafından merakla takip ediliyor.

Yeni logosuyla 25 Kasım Pazartesi günü çıkacak 12. sayının kapak sloganı çok çarpıcı: Şarjını Nerede Tükettin? Hepimize bir öz sorgulama teklif eden bu slogan Teknoloji Bağımlılığı üzerine düşünmek isteyenlere bir formül de sunmuş oluyor.

“Sorulmayacağını mı zannettiniz? Elbet sorulacak. Bizden öncekilerin böyle bir derdi yoktu. Bu bizim neslin sorusu, çıkmışı olmayan bir soru. Telefonumuzun, bilgisayarımızın, vücudumuzun ve gönlümüzün şarjını nerelerde tükettik?” diyerek Teknoloji Bağımlılığı dosyası masaya yatırılıyor.

Dosya konusuna paralel olarak karikatürler, II. Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’nden notlar ve kongre organizatörlerinden Kl. Psk. Mehmet Dinç’le röportaj yer alıyor.

Panorama dergisinin kendine özgü birçok köşesi var bunlardan biri okurların katkılarıyla hazırlanan “Hocalardan İnciler”. Bu köşede tıpçıların derste hocalardan duydukları komik cümleler yer alıyor. Yine derginin kendine özgü köşelerinden “Hastanenin Sesi”nde ise Hasta Yakınlarını dinliyoruz bu ay.

Bu sayıda bir de sürpriz var: yayın kurulundan Fatih Can Akay, When the Moors Ruled in Europe belgeselini Türkçeye tercüme etmiş. Derginin bu sayısında tanıtımı yapılan bu belgeselin Türkçe alt yazılı ilk gösterimini de Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde yapılması planlanıyor.

Dergideki diğer konular ise şöyle:

  • Cerrahpaşa ve Çapa Tıp fakültelerindeki yeniden yapılanma sürecinde gelinen son durum.
  • Suriyeli kardeşlerimiz için yürütülen ensarlık projeleri: Bir Ekmek Bir Battaniye ve Mobil Fırın
  • Gönül reçetesi yazan hekim Onk. Dr. Haluk Nurbaki’nin portresi.
  • Kimya Sinir Ajanı: Sarin’le ilgi spot bilgilerden oluşan infografik.

Daha detaylı bilgi için derginin şık web sitesi panoramadergi.com’u ziyaret edebilir, önceki sayılardan birini raftan çekip halının üzerinde okuyabilir, yorumlarınızı dergi ekibiyle paylaşabilirsiniz.

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2013, 10:21
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13