Sanatta geometrik desenlerin etkisi nedir?

İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı 23-29 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Sanatta geometrik desenlerin etkisi nedir?

İstanbul Tasarım Merkezi ve Ümraniye Belediyesinin birlikte düzenlediği, 1.Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı “Tarihsel Süreç ve Yeni Denemeler” isimli program 23-29 Eylül 2013 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Açılış programı ve konuya dair düzenlenen “Türkiye’de İslami Geometrik Desenler” isimli panelin ardından dünyanın çeşitli yerlerinden gelecek uzmanların katılımlarıyla toplam yedi gün boyunca konu derinlemesine ele alınacak.

“Tarih & Kaynaklar”, “Klasik Yöntemler” ve “Modern Uygulamalar olmak üzere üç ana başlık altında kurgulanan program; konferans ve seminerler, uygulamalı atölyeler, sergiler ve teknik gezilerden oluşacak bir faaliyet takvimiyle hayata geçirilecek.

Türkiye’de İslami Geometrik Desenler alanında ilk kez gerçekleştirilecek bu program sonunda; yapılacak tüm sunumların bir araya getirilmesiyle bir kitap çalışması gerçekleştirilecek, devamında yapılması öngörülen programlara ışık tutması düşüncesiyle etkinlik sürecinin tamamını anlatan bir bülten hazırlanacak.

Detaylı bilgiyi //www.igp-istanbul.com adresinden öğrenebilirsiniz.

 

Cansu Çınar haber verdi

Yayın Tarihi: 19 Eylül 2013 Perşembe 23:14 Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2013, 21:10
banner25
YORUM EKLE

banner26