Sanatçılar Tuzla'da buluşuyor

“Gelenekten Geleceğe Türkiye Buluşmaları 2” 15 Haziran’da geleneksel Türk sanatlarını icra edenleri Tuzla’da buluşturuyor.

Sanatçılar Tuzla'da buluşuyor

“Gelenekten Geleceğe Türkiye Buluşmaları 2” geleneksel Türk sanatlarını icra edenleri Tuzla’da buluşturuyor. Tuzla Belediyesi ve Tuzla Kaymakamlığının sponsorluğunda geçmişteki güzelliklerin bugüne yansımasını, bugün de sürdüğünü ve geleceğe taşımanın önemini bir kere daha vurgulamış olacak.

“Gelenekten Geleceğe Türkiye Buluşmaları”yla, sanatçılar, diğer illerdeki ve sanatın merkezi İstanbul'daki meslektaşları ve hocalarla bir araya gelerek, bilgi alışverişinde bulunuyor. Sergi, söyleşi ve sanatsal gösterilerin yer aldığı organizasyonun açılışına çok sayıda sanatseverin ilgi göstermesi bekleniliyor.

“Suyun kaptan kaba aktarılarak çoğaldığı ve çağıldadığı gibi, toprağın köküne de zeval vermeden, o en kıymetli haliyle gelecek nesillere aktarmaktır niyetimiz” diyerek yola çıkan Muhammet Mağ, projenin mimarı. Proje küratörü görevini Ayşe Özkan ve proje editörlüğünü Rikkat Çelebi’nin üstlendiği programın açılışı 15 Haziran saat 17.00’de gerçekleşecek.

‎15 Haziran Cuma günü saat 14.30 ve 15.00’da harem feribotu karşısından Tuzla Belediyesine ait otobüsler hareket edecektir. Konukları ve katılımcıları alıp sergi alanına getirecektir. Aynı otobüsler program bitiminden sonra konuk ve katılımcıları Harem’e tekrar bırakacaktır.
İrtibat Telefonu: (530) 228 53 39

 

Zeynep Delav haber verdi

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2012, 00:40
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13