Sanatçı İmam Hatiplilerin eserleri Taksim'de

İmam Hatip Liseleri öğrencilerinin katıldığı fotoğraf ve karakalem yarışmasında derece giren eserler 3-9 Eylül tarihleri arasında sergilenecek.

Sanatçı İmam Hatiplilerin eserleri Taksim'de

Milyonlarca insanın, pek çok sanatseverin buluşma noktası olan İstiklal Caddesi Eylül ayının ilk haftası fotoğraf severlere ev sahipliği yapıyor.

PLATO Meslek Yüksekokulu ve ÖNDER İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği arasında yapılan Türkiye’deki İmam Hatip Liseleri öğrencilerinin katıldığı fotoğraf ve karakalem yarışması sonuçlandı. Görüntü yönetmeni Hayk Kirakosyan, akademisyen Aslı Kotaman, tasarımcı Mehmet Kaman, fotoğraf sanatçısı ve akademisyen James Hughes ve Sine Boran Art, Tohum Dergisi editörü Ahmet Bolat’ın yer aldığı juri dereceye giren eserleri açıkladı.

“Yaşlılığa Saygı” temalı fotoğraf ve “Maddi Kültür Varlıklarımız” konulu karakalem yarışmasına çok sayıda öğrenci büyük ilgi gösterdi. Dereceye giren 15 yetenekli öğrenciye iki haftalık yoğunlaştırılmış fotoğrafçılık eğitimi; ilk üç öğrenciye ise Plato Meslek Yüksekokulu tarafından 20 bin TL değerinde eğitim bursu, Önder İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından ise para ödülü verildi.

Daha önce çeşitli mekanlarda da sergilenen eserler 03-09 Eylül 2012 tarihleri arasında Taksim Metro Sanat Galerisi’nde sergilenecek. Sergi 3 Eylül pazartesi günü saat 10.00’da açılıyor.

Meryem Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2012, 10:59
YORUM EKLE

banner19

banner13