Salvo dergisinin 2. sayısı çıktı

Salvo dergisinin 2. sayısı 'Yavaşlatma Reaksiyonu' alt başlığı ile yayınlandı.

Salvo dergisinin 2. sayısı çıktı

Salvo dergisi, “Yavaşlatma Reaksiyonu” alt başlığı ile neşredilen 2. sayısında, başta yazarlar ve okurlar olmak üzere tüm muhataplarını yavaşlamaya davet ediyor.

“Yaktıkları Ne Varsa Orman Demişlerdi” başlıklı giriş yazısında; dergiler, fuarlar, festivaller ve ödüller gibi edebiyatı kuşatan imkânlardan ve kullanımlarından bahsediliyor.

Abdullah Enes Aydın, üç ayrı yazıyla okurun karşısına çıkıyor. “Şiiri Düzen Eleştiri için Angajman Kuralları”; “Aklı Tıkayan Balgam”; “Durmak veyahut İlerlemek”

Sena Çınar, “Aynalar Söyledi Bana” başlıklı yazısında insanların önüne kritik sorulardan bir set çekerek farkındalık tercihi yapmaya davet ediyor.

Emir Gündoğdu, “Aşılacak Hudut Kimin?” başlıklı yazısında basmakalıp ama gayet hayati sonuçları olan bir fikre değiniyor.

Burak Çelik, “Sizi Bir Yerden Çıkarıyorum!” ve “Çelik Çomak” yazılarında; yazarların günün içinde hapsolduğu kalıplar ve günlük hayatın distopyalaşması gibi meseleler üzerinde duruyor.

Talha Ulukır, “Altında Oturmak, Görmek ve Sinema” adlı yazısında okuru, sinema üzerine bakış kavramı üzerinden düşünsel bir yolculuğa çıkarıyor.

Hüseyin Dikmen, üç eleştiri yazısı ile okurla buluşuyor. “Şiirde Anlam” adlı yazısında anlamsız şiirin olabilirliğini şimdinin özellikleriyle tartışıyor. Diğer yazıları ise “Nitelik ve Nicelik Üzerine” ve “Her Kurşun Mermi Değildir!”.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 15:15
banner12
YORUM EKLE

banner19