Sahne Kadınların!

Üsküdar Belediyesi ve Tiyatro Greyfurt’un ortaklaşa gerçekleştirdiği “Sahne Kadınların” projesi hayata geçiyor. Başvuru için son gün 15 Mart.

Sahne Kadınların!

Üsküdar Belediyesi ve Tiyatro Greyfurt yeni bir projeye imza atıyor!

Üsküdar Belediyesi ve Tiyatro Greyfurt’un ortaklaşa gerçekleştirdiği “Sahne Kadınların” projesi hayata geçiyor. Projenin ilk ayağı, üç ay sürecek bir eğitim. Bu eğitimle kısa da olsa tiyatro ve sahne dersi alacak olan kadınlar, keyifli bir prova süreci de yaşayacaklar.

Daha önce herhangi bir tiyatro eğitimi almamış olan kadınlarla, kurs eğitimi sonunda bir oyun çıkarılacak. Oyun, her aşamasında sadece kadınların olması ile bir ilki gerçekleştirecek. Yazarından yönetmenine, dekorcusundan kostümcüsüne, oyunun bütün emekçileri kadınlardan oluşacak. Kadınların kendi dertlerini, sevinçlerini, yine kendi estetik anlayışlarıyla sahneden aktardığı bu proje, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen’in desteğiyle, Tiyatro Greyfurt tarafından düzenlendi.

Projenin genel sanat yönetmenliğini Cafcaf’tan ve dunyabizim’den tanıdığımız Sümeyye Karaarslan üstleniyor. Tiyatro öğreticilerinin arasında ise yine Cafcaf dergisinden takip ettiğimiz Betül Zarifoğlu var.

Kursa katılım için 16 yaş üzeri olmak yeterli. Başvuru için 15 Mart’a kadar 0216 531 30 00’dan dahili 2363’ün aranması gerekiyor.

 

Zeynep Delav haberdar etti

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2012, 23:50
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülşen
Gülşen - 7 yıl Önce

Çok güzel ve değişik bir proje olmuş. arayıp ayrıntılı bilgileri alacağım.

banner19

banner13