'Şahinbey Kültür ve Edebiyat Günleri'

Şahinbey kaymakamı ev sahipliğinde, 05-06-07 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan‘Şahinbey Kültür ve Edebiyat Günleri’ başlıyor.

'Şahinbey Kültür ve Edebiyat Günleri'

Göreve geldiği günden beri, Şahinbey adına çok önemli çalışmalara imza atan ve yüzünden hiç eksik etmediği tebessümüyle Şahinbey’de kısa zamanda çok sevilen kaymakam Sayın Uğur TURAN, aynı zamanda bir şair ve kültür adamı olarak, Şahinbey’in çehresini değiştirecek faaliyetlere bir yenisini daha ekliyor.

Antep savunmasında destanlar yazan ünlü halk kahramanı Şahinbey’in şehadetinin 92. yıldönümü münasebetiyle, 05-06-07 Nisan 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan Şahinbey Kültür ve Edebiyat Günleri’, Türk edebiyatına önemli eserler kazandırmış birçok ünlü ismi bir araya getiriyor.

Programın ilk günü (05 Nisan), ‘Şehadetinin 92. Yıldönümünde Şahinbey’in Hayatı, Mücadelesi ve Aksiyoner Kişiliği’ başlığıyla, sunumunu Doç. Dr. Bilgehan PAMUK’un yapacağı konferans, Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlık Binası Konferans Salonunda, saat 14:00’da gerçekleştirilecek.

Programın ikinci günü ise (06 Nisan), ‘Dünü ve Bugünü İtibarıyla Gaziantep’te Edebiyat ve Edebiyat Çalışmaları’ başlığı altında, Yard. Doç. Dr. Halil İbrahim YAKAR, yazar Reşit Güngör KALKAN ve gazeteci-yazar Ahmet ASLAN’ın panelist olarak katılacakları panel, Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Konferans Salonunda saat 14:00’da gerçekleştirilecek.

Programın son günü ise (07 Nisan), ’20 Şairle Şahinbey’de Şiir Akşamı’, Zeugma Sergi ve Konferans Salonunda, saat 20.00’da gerçekleştirilecek. Programa, Uğur TURAN, Z.Abidin TOPRAK, Metin Önal MENGÜŞOĞLU, İhsan DENİZ, Mustafa ÖZÇELİK, Şeref AKBABA, Hayriye ÜNAL, A.Turan ERDOĞAN, Ahmet ÇEVİK, Alaaddin AKYÜZ, Ayşe PASLANMAZ, Behiye KÖKSEL, Filiznur ATALAN, Gülhun ERTİLAV, Hasan AKAR, Abdülhadi BAY, Muammer KARADENİZ, Nesibe KANTAR, Nihat ÖNER, Sinan KARAKAŞ, Zuhal EKİCİ gibi birçok ünlü şair katılacak.

 

Arif Akçalı haber verdi

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2012, 21:18
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13