Safahat anlatılacak

12 Nisan Cumartesi günü İstiklâl Şairi Mehmed Âkif Ersoy'un edebi hayatının ele alınacağı bir panelle Safahat külliyatı anlatılacak.

Safahat anlatılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü, İstiklâl Şairi Mehmed Âkif Ersoy'un Safahat Külliyatı hakkında bir panel düzenliyor.

İBB Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde 12 Nisan Cumartesi günü 15.00'da düzenlenecek etkinlikte, İstiklâl Şairi Mehmed Âkif Ersoy'un edebi hayatının ele alınacağı bir panelle Safahat Külliyatı anlatılacak.

Moderatörlüğünü Şair ve Yazar Özcan Ünlü'nün yapacağı panele, Marmara Üniversitesi Türk İslâm Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Uzun, Kültür Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsa Kocakaplan ve Hüseyin Tekcan katılarak, Safahat Külliyatı ve külliyatın yakın geçmişimizdeki izleriyle ilgili tebliğlerini sunacaklar.

Programın sonunda, “Safahat Çalışmaları Mecma'ı”, “Safahat İçin Şiir Bulma Kılavuzu” ve “Mehmed Âkif Ersoy'un Hayatı, Fikirleri, Hakkında Yazılanlar” adlı kitaplar ve interaktif Safahat CD'si katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2014, 23:11
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13