'Sadece Farklı'nın çekimleri tamamlandı

Ödüllü yönetmen Ahmet Sönmez'in otistik bir babayla "normal" oğlunun hikayesine odaklanan son filmi "Sadece Farklı"nın çekimleri tamamlandı.

'Sadece Farklı'nın çekimleri tamamlandı

Çekimleri yaklaşık 5 hafta süren, ödüllü yönetmen Ahmet Sönmez'in son filmi "Sadece Farklı", otistik bir babayla "normal" oğlunun hikayesine odaklanıyor. Gerçek bir hikayeden hareketle üzerinde yaklaşık 8 yıl çalışılan filmde Ömer Akgüllü, otizmli "Fikret" karakterini canlandırırken, Vildan Atasever Fikret'in eşi "Ayşe", Aybars Kartal Özson da oğlu "Kerem" rolüyle kadroda yer alıyor. Rolüne hazırlanmak için yaşam tarzını tamamen değiştiren Ömer Akgüllü, Anadolu Ajans muhabirine yaptığı açıklamada, bu hikayenin kendisi için çok farklı bir deneyim olduğunu söyledi. Akgüllü, karakter için uzun bir hazırlık evresi geçirdiğine dikkati çekerek, hayatını "Fikret" karakterine dönüştürdüğünü ifade etti.

Film için anlaşma ve deneme çekimlerini yaptıktan sonra kendisini dünyadan soyutladığını aktaran Akgüllü, "Çünkü otizmli bireylerde böyle bir soyutlama durumu var. Aslında onlar bilerek soyutlamıyor, sosyalleşmekte zorluk çekiyorlar diyelim. O da insanı ister istemez bir yalnızlığa itiyor. O yalnızlık olmadan onu hissedemezsiniz. O yüzden şu anda yaşamımı öyle sürdürüyorum." diye konuştu. Akgüllü, filme başlamadan önce sosyal ilişkilerinin güçlü olduğunu vurgulayarak, "Çevremdeki insanlara bir çektirme durumum var. Sağ olsunlar hepsi çok anlayışlı ama aramalar, sormalar, konuşmalar gitgide azaldı, yalnızlaşma durumu çoğaldı. Aramıyorum, konuşmuyorum, kimseyle buluşmuyorum. O beni dağıtan bir şey. Daha konsantre ve yoğunlaşmış bir şekilde yaşamak gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Sadece Farklı"nın çok özel bir iş olduğunu ve daha önceki işlerine kıyasla daha tatmin edici ve derinlemesine bir çalışma süreci geçirdiğine işaret eden oyuncu, rolünü hakkıyla canlandırmak için çok çalıştığını sözlerine ekledi. Vildan Atasever de yönetmen Ahmet Sönmez'in mükemmeliyetçi olduğuna sahnenin duygusunu tam olarak istediğine vurgu yaparak, çekimler için farklı bir teknik kullanıldığını dile getirdi. Filmdeki karakterlerin zorluğuna değinen Atasever, çok planlı çalışarak ve sahnelerin üzerine yönetmenle sürekli konuşarak çekimleri tamamladıklarını aktardı. 

Kaynak: AA

Yayın Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 17:00 Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 14:17
YORUM EKLE

banner19

banner36