Roman yarışması: “Ergenin Yaşamına Tanık Olmak”

Bilgiyolu Kültür Yayınları’nın çocuk ve gençlik edebiyatı alanında düzenlemiş olduğu “Ergenin Yaşamına Tanık Olmak” başlıklı yarışma sonuçlandı.

Roman yarışması: “Ergenin Yaşamına Tanık Olmak”

Ergen edebiyatında iki türde: Macera ve dedektiflik türlerinde gerçekleşen yarışmada birinci türde üç eser, ikinci türde de iki eser jüriler tarafından ödüle layık görüldü. Macera kategorisinin değerlendirme jürisi Prof. Dr. Hikmet Asutay, Dr. Oktay Atik, Dr. Sinem Bozkurt, Doç. Dr. Aysen Zeynep Oral ve Prof. Dr. Necdet Neydim’den oluşurken dedektiflik kategorisinin jürisi ise Prof. Dr. Asalet Erten, Dr. Büşra Yaman, Doç. Dr. Erkan Çer, Sevin Okyay, Gülsevin Kıral’dan oluşuyordu.

Bilgiyolu Kültür Yayınları olarak ödül kazanan yazarlarımızı kutluyor ve edebiyata kazandırdıkları eserler için teşekkür ediyoruz. Yayınevimiz bu yarışma geleneğiyle alana yeni yazarlar ve eserler kazandırma anlayışını değişmeksizin sürdürmeye devam edecek olup yeni yarışmamızın tarihi ve konusu yakın zamanda açıklanacaktır.

Ödüllerimiz daha sonra belirlenecek olan zaman ve mekanda jüri üyelerimiz ve alan uzmanları ile gerçekleşecek olan bir çocuk ve gençlik edebiyatı panelinin ardından yazarlarımıza takdim edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Ödüle layık görülen yazarlarımız ve eserleri sırasıyla şöyledir:

Macera Kategorisi

  1. Tuba Aktaş Deli – Bir Başka Çarşamba
  2. Seher Keklik Şengül – Cirt
  3. Merve Özçakır – Büyü Bozumu

Dedektiflik Kategorisi

  1. Gamze Pat – Nasıl Dedektif Oldum
  2. Kürşad Atam – Takla Atamayan Kuşlar

*Dedektiflik kategorisinde üçüncülüğe layık görülen bir metin olmamıştır.

YORUM EKLE