Reza Hemmatirad'dan 'seyir'

Reza Hemmatirad’ın hat, minyatür ve dijital resimlerinden oluşan “seyir” sergisi 19 Şubat-15 Mart tarihleri arasında gezilebilecek.

Reza Hemmatirad'dan 'seyir'

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi Şubat ayında Reza Hemmatirad’ın hat, minyatür ve dijital resimlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor. Küratörlüğünü Mehmet Lütfi Şen’in yaptığı proje 2002 yılından bu yana İstanbul’da yaşayan sanatçının farklı sanat disiplinlerindeki çalışmalarını bir araya getiriyor. İran doğumlu sanatçının hem İran hem de Türk kültüründen beslenerek ortaya koyduğu eserler sanatseverler tarafında her zaman merakla izlendi. Ayrıca Reza Hemmatirad’ın gelenekten beslenen ama her zaman yeniyi arayan cesaretiyle yürüttüğü sanat çalışmaları alanında hep öncü oldu. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezindeki “seyir” sergisi onun son dönem sinema, kitap ve mücevher tasarımı dışındaki sanat çalışmalarının özeti niteliğinde.

Sanatseverler Sinemadan resme, minyatürden kaligrafiye, kitaptan enstalasyona birçok sanat alanında sıra dışı çalışmalara imza atan sanatçının “seyir” sergisini 19 Şubat-15 Mart tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde izleyebilecekler. Serginin açılışı 19 Şubat’ta saat 19.00’da.

Yer: Zeytinburnu Kültür Merkezi (Semiha Şakir Caddesi Zeytinburnu Meydanı Zeytinburnu / İSTANBUL)

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2014, 23:31
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13