Resim yarışması başlıyor!

Küçükçekmece Belediyesinin ikincisini düzenlediği resim yarışması için başvurular 02–20 Nisan tarihleri arasında kabul edilecek.

Resim yarışması başlıyor!

Küçükçekmece Belediyesinin bu yıl ikincisini düzenlediği ulusal ölçekli, ressam ya da ressam adaylarının katılabileceği resim yarışması için başvuru tarihleri belli oldu.

Konusunun “Serbest” olarak belirlendiği yarışmaya ülke çapında katılım bekleniyor. Eser değerlendirmelerini geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin önemli isimlerinden Esra Aslıçavuşoğlu, Fırat Arapoğlu, Erkan Doğanay, Mustafa Horasan, Hüsamettin Koçan, Mustafa Taviloğlu, Yeşim Turanlı yapacak.

Sanatı ve sanatçıyı destekleyen Küçükçekmece Belediyesi, dereceye girenleri parayla ödüllendirecek. Birinciye 10.000 TL ödenecek yarışmada, ikinciye 7.000 TL, üçüncüye 5.000 TL ve üç sanatçıya da ayrı ayrı 3.000 TL ödül verilecek.

Yarışmaya katılım şartları belediyenin web sitesinden öğrenilebilir.  Başvurular 02 – 20 Nisan 2012 tarihleri arasında kabul edilecek.  Eserler,  Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi toplanacak.

Toplanan eserler, yarışma sonrası sergilenecek ve sanatseverlerin ilgisine sunulacak.

CKSM (Cennet Kültür ve Sanat Merkezi)
Cennet Mahallesi Yahya Kemal Beyatlı Cad.
Küçükçekmece / İstanbul
Tel: 0212 411 08 05
www.cennetkultursanat.com

 

Burak Gültekin haber verdi

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2012, 20:51
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13