Remel dergisinin 4. sayısı çıktı

Remel, değerli ilahiyat hocalarının da yazılarıyla, “Müslüman’ın Ahlak ve Şahsiyeti” mevzusu çerçevesinde hatırlatmalarda bulunuyor.

Remel dergisinin 4. sayısı çıktı

Geçtiğimiz Mart ayında “davet” konusu ile yayın hayatına başlayan dergi, bu sayısında Faruk Beşer, Ömer Çelik ve Mustafa Genç gibi değerli ilahiyat hocalarının da yazılarıyla, bizlere “Müslüman’ın Ahlak ve Şahsiyeti” mevzusu çerçevesinde hatırlatmalarda bulunuyor.

Birçoğumuzca unutulan, önemsenmeyen değerlerimize dikkat çeken dergi, İslamî ahlakın yozlaşmaya başladığı hatta bu yozlaşmanın uzunca bir mesafe kat ettiği günümüz Müslümanında olması gereken Nebevî ahlaka, bizlerce unutulmuş veya gözden kaçırılmış ilahî ahlâkî değerlerimize yer vermeye çalışmış, konunun ehemmiyetine binaen değerli hocalarımızın yazılarına ağırlıklı olarak yer vermiştir.

“Küresel Güçlerin Ahlaksızlık Fırtınalarına Göğüs Gerecek İSLÂMÎ ŞAHSİYET” başlıklı yazısı ile Ömer Çelik Hoca, “Cinsellik Sınavı” başlıklı yazısı ile Faruk Beşer Hoca ve “Manevî İklimimizi İhya Edecek İlâhî Nefes: SÜNNET” başlıklı yazısı ile Mustafa Genç Hoca, meseleyi farklı açılardan ele almış ve bizlerin istifadelerine sunmuşlar.

Ayrıca dergide “Teslimiyet, Tesettür ve İhtilat” başlıklı yazı ile Müslüman gençlerin en büyük zaaflarından olan kızlı-erkekli meclislerin İslam’a ne kadar uygun olup-olmadığına yer verilmiş ve tesettürün bugün yalnızca bayanlara hasredilmemesi gerektiği vurgulanmış. “Dini İtaatsizlik” yazısı ile tevhid bilinci ve ahlak arasındaki ilişki açıklanmaya çalışılmış, İslam Coğrafyası sayfası ile de Doğu Türkistan Davamız ve oradaki zulüm hatırlatılmış. Bununla beraber öncü şahsiyetlerimizden Zeyneb Gazali’nin mücadelesi ve hâkim küresel güçlerin zulmü, bu yazıda da güzel bir dil ile yansıtılmış ve Batının sözde barışı ve adalet anlayışı tarihi veriler ile ortaya konulmuştur.

Şehid Şeyh Ahmet Yasin’in ümmete seslenişinde söylediği “Tek isteğim, benim gibi Müslümanların zaaf ve aczinden müteessir olanların yazmasıdır.” sözlerine yürekten katıldıklarını ifade eden gençler, maksadın yazmaktan ziyade, seslerini nasıl duyurabileceklerse, hak bildiklerini nasıl insanlara ulaştırabileceklerse öylece dertlerini anlatabilmek olduğunu belirtiyorlar.

Ayrıca bu sayıyı da özellikle Marmara’da olmak üzere İstanbul’daki diğer İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerinde dağıtacaklarını bildiriyorlar.

Dergileri incelemek için:

Remel Dergi 1. Sayı: http://issuu.com/remeldergi/docs/remel_sayi_1

Remel Dergi 2. Sayı: http://issuu.com/remeldergi/docs/remel_sayi_2

Remel Dergi 3. (özel) Sayı: http://issuu.com/remeldergi/docs/remel_dergi_ozel.say___sanal?e=7864517/4735712

İletişim: bilgi@remeldergi.com facebook.com/remel.dergi twitter.com/remel1434 remeldergi.com

 

Abdullah Ayhan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2013, 21:47
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13