Rasim Özdenören Kitabı

2011 yılında Kahramanmaraş’ta, gerçekleştirilen “Çok Sesli Bir Yazar, Rasim Özdenören” sempozyumunda sunulan bildiriler kitaplaştı.

Rasim Özdenören Kitabı

Geçtiğimiz yıl (2011) Kahramanmaraş’ta, 19 Kasım’da şair-yazar Ömer Erinç’in organizasyonu, Kahramanmaraş Belediyesinin ve Hece dergisinin katkılarıyla gerçekleştirilen ‘Çok Sesli Bir Yazar, Rasim Özdenören sempozyumunda sunulan bildiriler kitaplaştı. Birbirinden kıymetli yazarların katılımcı olarak yer aldıkları sempozyum, görsel basında çokça haber olmuş, edebiyat çevrelerinde uzun süre konuşulmuştu.

Yazar, mütefekkir Rasim Özdenören’in çeşitli yönleriyle tanıtıldığı sempozyum, edebiyat dünyasının önemli isimlerini bir arada görmek isteyen okurlar için de önemli bir fırsat sunmuştu. Türk edebiyatında kalıcı eserleriyle yer edinmiş önemli isimlerin tebliğci olarak katıldıkları sempozyum, yazarlığının 55. yılında Rasim Özdenören’in Müslüman kimliğine ve düşünce dünyasına geniş bir perspektiften eğilmiş olmaları bakımından da dikkat çekici nitelikteydi.

Şair-yazar Ömer Erinç’in hazırladığı kitapta, bildirilerle birlikte sempozyum hakkında basında çıkan haberlerin yanında, katılımcıların özgeçmişleri, sempozyum albümü ve Rasim Özdenören biyografisinin de yer aldığı çalışmanın, özenli bir baskı, kaliteli bir mizampajla takdiri fazlasıyla hak ettiğini hemen belirtelim.

Kitaba ulaşmak isteyenler, Kahramanmaraş Belediyesinin 0344 228 46 00 nolu telefonundan veya 0344 228 46 99 nolu belgeçerinden yardım alabilirler.

Arif Akçalı haber verdi

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2012, 00:17
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13