Rahatsızlar toplanıyor!

Önemli düşünürlerimizden Ali Şeriati bu hafta sonu bir sempozyumla anılıyor, anlaşılmaya çalışılıyor.

Rahatsızlar toplanıyor!

Ali Şeriati

5 Aralık Pazar günü saat 14:00'te Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan seminerde Prof. Dr. Hüseyin Hatemi ve Kenan Çamurcu katılımcılara seslenecek. Seminere katılım ise ücretsiz.

“Büyük düşünür Dr. Şeriati kim idi? Nasıl yaşadı? ''Tokat'' gibi sözleri neler idi? Neler söyledi? Yaşadığı dönem neydi?” sorularına cevap aranacak olan sempozyumda Ali Şeriati’nin hayatı ile ilgili kısa bir belgesel de sunulacak.

Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi adresi: Mimar Sinan Mahallesi Akşemseddin Caddesi No:53 (İstanbul Emniyet Müdürlüğü arkası) Fatih / İSTANBUL

Sempozyuma irtibat numarası: 0532 775 70 82

Ali Şeriati Sempozyumunu düzenleyenler 2011 yılında Sakarya, Van, Diyarbakır, Ankara illerinde de bu sempozyumların devam edeceğini bildirdiler.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2010, 21:32
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
selman
selman - 10 yıl Önce

Ali Şeriati, Ali Şeriati'dir.!! Bir mütefekkir düşünün ki, onu sadece anlayanlar okuyor ve sadece okuyanlar anlıyor.. Ali Şeriati, uzlet hira'sının belkide son çocuğuydu...

Bekir Y.
Bekir Y. - 10 yıl Önce

Merhum " Şuurdan doğan ızdırabı, şuursuzluktan doğacak huzura tercih ediyorum" diyerek belki de rahatsızlık dediği şeyi bize söylüyor: Şuur-Bilinç.
Bu kelimeler bile bize "rahatsızlık" vermeye yetiyor. Ali Şeriati okunduğunda ise sorduğu sorularla ızdıraba ve şuura yavaş yavaş yaklaştırıyor sizi.
Ruhu şad olsun.

banner19

banner13

banner26