Radyonu 101.8'e ayarla

Tematik Radyoculuğun özgün temsilcisi Dost FM Ankara'dan sonra şimdi de İstanbul'da…

Radyonu 101.8'e ayarla

1 Şubat 1995 yılında bir grup idealist genç tarafından Ankara’da kısıtlı imkânlarla yayına başlayan Dost FM, ilerleyen yıllarda sesli ve görüntülü medyada tematik dini yayıncılık alanının başarılı ve güvenilir örneklerinden biri oldu.

Hem radyoda hem tvde dost bir ses

Aktüel ve popüler olanın değil; gerçeğin, iyinin ve kalıcı olanın peşinde üretim yapan bir ekip oldu Dost FM ekibi. Radyoda yakaladıkları yoğun ilgiyi uydudan yayın yapan bir televizyon kurarak 2005 yılında televizyona taşıdı. Kanal din, aile, bireysel konular üzerine hem içerik hem de hitabet konusunda seçkin isimlerle program yapıyor, Fıkhi konularda ise Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile programlar yapılıyor. Şimdi de Tüm Türkiye’ye ulaşmak için ilk adım olarak İstanbul’da bölgesel bir radyo ile yayın ağını genişletiyor.

Dost FM, Ankara’dan sonra 101.8 frekansından da İstanbullulara hitap etmeye başladı. 

Polemiğe kapalı, doğruya açık!

Yayınlarında ekonomi, politika, spor, magazin gibi günübirlik konulara girmediklerini, daha çok dini konular, aile içi eğitim ve kişisel sorunların çözümüne yönelik programlar yaptıklarını kaydeden Hacer Kocabaş Özdemir  “16 yılın birikimi ile sadece eğitim ve dini konular doğrultusunda Türkiye’de tematik yayıncılıkta özgün bir tarz oluşturduk. Amacımız alanında etkili isimlerden oluşan güçlü bir kadro ile kaliteli ve seviyeli yayınları daha fazla bireye ulaştırmak. Kesinlikle polemiğe kapalı öğrenmeye ve paylaşmaya açık, kötüyü ve yanlışı teşhire kapalı, doğru ve iyiyi yaymaya açık bir yayın politikası takip ediyoruz.” diye konuştu.

Dünyabizim.com olarak bizlerin de yayıncılık ilkesi alamında paylaştığımız bu ilkeler doğru yayın grupları tarafından doğru bilginin, ahlaklı yayınların yaygınlaşmasını sağlayacaktır.

Dost FM’e ulaşabilmek için 0312.3412121 numaralı telefon ya da [email protected] üzerinden irtibata geçilebilir.

Ömer Faruk Pekuz haber verdi

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2011, 10:15
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah Sabit
Abdullah Sabit - 10 yıl Önce

Dost Fm İstanbul'a Hoşgeldin...

Ankara'da iken çok dinliyorduk DOST FM'i...
Çok da seviyorduk...

Hoşgelmiş, sefalar getirmiş...

Bilboard reklamları da iyi düşünülmüş...
dünyabizim'den önce Karaköy'deki reklam panosunda gördüm...

banner19

banner13

banner26