Profil'den beşibiryerde

7 Ocak Cumartesi günü, Profil Yayınları yazarlarından Hüseyin Akın, Ali Görkem Userin, Emel Özkan ve İbrahim Gökburun okurlarıyla bir araya gelecek.

Profil'den beşibiryerde

Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2011 Yılı Özel Yayıncılık Ödülüne layık görülen Profil; usta edebiyatçıların yanı sıra, genç kalemlerin ilk kitaplarını da yayınlamaya devam ediyor. İbrahim Tenekeci yönetimindeki edebiyat dizisi, Süleyman Çobanoğlu'ndan Ahmet Murat ve Abdullah Harmancı'ya, Kâmil Yeşil'den Furkan Çalışkan ve Ahmet Edip Başaran'a kadar, farklı kuşaklardan birçok başarılı ismi aynı çatı altında buluşturdu, buluşturuyor.

Profil Yayınları Edebiyat Dizisi'nden son olarak beş kitap birden çıktı. Bu kitaplardan ilki, usta şair Hüseyin Akın'ın son şiirlerinden oluşan Ömrümün Kısa Günü isimli kitabı. Hüseyin Akın Şiiri, bu kitapla birlikte ciddi bir toplama ulaşmış oldu.

Günümüz Türk öykücülüğünde önemli bir yeri olan Abdullah Harmancı; hakkaniyetli eleştirileriyle dikkat çeken Ali Görkem Userin; vefa makamının şiirlerini yazan Emel Özkan; modern bir itiraz olarak yükselen İbrahim Gökburun, diziden kitapları çıkan diğer edebiyatçılar.

Seni Ne İhtiyarlattı, Abdullah Harmancı'nın ustalık döneminde kaleme aldığı öykü ve denemelerinden oluşuyor. Artık karşımızda ne yaptığından emin ve emin bir edebiyatçı var.

Bir ilk kitap olan Kral Yolu, eleştiri yazılarından meydana geliyor. Eleştiri, sağlam bir ahlâk ve geniş bir kültür ister. Ali Görkem Userin'in kitabını okuyunca, bu cümlenin ne anlama geldiğini daha iyi anlıyoruz.

Dar Zaman, Emel Özkan'ın ilk şiir kitabı. Edebiyat serüvenine Kırklar dergisinde başlayan, Dergâh'la devam eden, şimdilerde ise İtibar'da olan Emel Özkan, son yılların dikkat çeken şairlerinden biri...

Kesik Dil de bir ilk kitap. Şiirlerini beğenerek takip ettiğimiz İbrahim Gökburun, bu kitabıyla ESKADER 2011 Şiir Ödülü'nü aldı. Şairimizi tebrik eder, başarısının devamını dileriz.

7 Ocak Cumartesi günü, Profil Yayınlarının Cağaloğlu'ndaki merkezinde, 13.00-16.00 saatleri arasında; Hüseyin Akın, Ali Görkem Userin, Emel Özkan ve İbrahim Gökburun kitaplarını imzalayıp okuyucularıyla sohbet edeceklerdir.

PROFİL YAYINLARI

Çatalçeşme Sokak, Numara 52

Meriçli Apartmanı, Kat 3

Cağaloğlu - İstanbul

Ayrıntılı Bilgi İçin:

0212 514 45 11

Yayın Tarihi: 04 Ocak 2012 Çarşamba 21:06 Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2012, 00:22
banner25
YORUM EKLE

banner26