Prof. Hotamışlıgil'den Murat Ülker'e teşekkür

Murat Ülker Türk bilim insanımız Prof. Hotamışlıgil’i aldığı mükemmelik ödülü için bir mektupla kutladı. Hotamışlıgil yazdığı cevabi mektupta Murat Ülker’e “Harvard Sabri Ülker Merkez’inin kurularak bizi ve bilimi desteklemesini sağladığınız ve bana olan güveniniz için size ve ailenize  minnetarım” dedi.

Prof. Hotamışlıgil'den Murat Ülker'e teşekkür

Murat Ülker Novo Nordisk Foundation tarafından, Diabetes Prize for Excellence’a layık bulunan Harvard Sabri Ülker Merkezi Başkanı Prof.Dr. Gökhan Hotamışgil’i bir mektupla kutlayarak “büyük memnuniyet duyduğunu” ifade etti. Ülker mektubunda şu ifadeleri kullandı:  

"İnsan sağlığı için öncülük ettiğiniz bilimsel çalışmaların Novo Nordisk gibi uluslararası saygınlığı yüksek bir vakıf tarafından kabul görmesi sizin hayran olduğum azminizin bir sonucudur. Çalışmalarınız elbette ki daha pek çok ödüle layık bulunacaktır. Başarılı çalışmalarınızla aldığınız her olumlu sonuç ve beraberinde gelen ödüller aynı zamanda toplum sağlığı konusunda atılmış bir adım manasına gelmektedir. Ayrıca sizin bir rol model olarak gençlerimize örnek olmanız onları da özendirerek, teşvik etmeniz de cabasıdır. Size ve Harvard Sabri Ülker Center’da yönettiğiniz ekibe büyük motivasyon olacağını düşündüğüm Diabetes Prize for Excellence’ın takdimini tebrik eder, en iyi dileklerimle sıhhat ve afiyetler dilerim."

Yayın Tarihi: 04 Ekim 2018 Perşembe 11:00
banner25
YORUM EKLE

banner26