Postmodern romanı anlatacak

Yazar romancı Ali Erkan Kavaklı 5 Temmuz 2012 Perşembe günü “Postmodernizm ve Postmodern Roman"ı anlatacak.

Postmodern romanı anlatacak

Yazar romancı Ali Erkan Kavaklı Cağaloğlu’nda “Postmodernizm ve Postmodern Roman’ı anlatacak. Toplantı, Timaş Kitapkahve’de 5 Temmuz 2012 Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak.

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneğinin (ESKADER) düzenlediği “Bâbıâli Sohbetleri”nin bu haftaki konusu “Postmodernizm ve Postmodern Roman.” Kendisi de postmodern romanlar yazan Kavaklı, bu kavramın açıklamasını yaparken, Türkiye’deki edebiyat dünyasına yansımasını da anlatacak. Bu arada Ali Erkan Kavaklı, kendi roman anlayışını da dile getirecek. Toplantıyı felsefeci, eleştirmen Recep Arslan yönetecek. Konuyla ilgili sorulara da cevap verecek olan Kavaklı’nın bu sohbetini dinlemek serbest. Yaz aylarında da devam eden  Bâbıâli Sohbetleri, Alayköşkü Caddesi, No: 5 Cağaloğlu adresinde gerçekleşiyor.

Postmodern romancı

Kendisini “Postmodern Romancı” olarak tanımlayan Ali Erkan Kavaklı,

1952 yılında Konya Seydişehir’in Kavak Köyü’nde doğdu. İlkokulu Kavak Köyü’nde, orta ve liseyi Konya’da okudu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni 1976’da bitirdi. Hatay, Sivas, Divriği, Suşehri, Çanakkale, İstanbul ve Almanya’da edebiyat öğretmenliği yaptı. Yazı hayatına, 1974’te Yeni Asya Gazetesinde hikâye yayınlayarak başlayan yazar, aynı gazetenin kültür ve sanat sayfasını yönetti. Daha sonra hikâyelerini iki kitap hâlinde neşretti. 1988 yılında Millî Eğitim Bakanlığının açtığı imtihanı kazanarak Almanya’ya gitti. Altı yıl Almanya’da kalan yazar, Almanca öğrendi, Alman Edebiyatı ve “Modern Literatür” kursları ve seminerlerini takip etti. 1994’te yurda dönen yazar, Bahçelievler Anadolu Lisesi’nde çalıştı. Hâlen Eyüp Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde ve Özel Gökkuşağı Koleji’nde görevini sürdürüyor. 1999'dan itibaren liselerde okutulan MEB’nin lise-2 edebiyat ve kompozisyon kitaplarını yazdı.

Almanca ve Arapça bilen Kavaklı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ali Erkan Kavaklı’nın yayımlanmış eserleri arasında, Matarama Kan Doldu, İntikam, Bilge Öğremen, Avrupalı Mevlevî, Mafya Kıskacında Vurgun, Kader Kapımı Çaldı, İnsanlık Ayağa Kalk, İtiraf Ediyorum, Hicran, Hançer Saplı Yüreğimde ve Gülü Koklayamadım da bulunuyor.

 

Fatma Ünal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2012, 21:29
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13